שוקרים חשמליים

ישנן יתרונות גדולים מאוד בשימוש בטייזר (שוקר חשמלי) במרחב הציבורי בעת ניהול הפגנה או אי סדרים שיכולים לערער את יציבות הציבור. במקום אקדחים ואלות, ההמצאה החדשה עושה פלאים והיא גורמת להרתעה הנדרשת.

שוקרים חשמליים

לא כולם יודעים אבל שוקרים חשמליים נועדו כדי להחליף את האקדחים ואת האלות בניהול אירועים אלימים בציבור כמו הפגנות פוליטיות או הפגנות אחרות המהוות את אי הסדר הציבורי.

היום, תוכלו לרכוש שוקרים חשמליים איכותיים ביותר בשוק ולמצוא אותם זמינים באתרים מקוונים באינטרנט כמו לדוגמה באתר: פנטום ציוד להגנה עצמית במחירים משתלמים במיוחד. תצטרכו לפני כן לבחון את האפשרות שלכם להחזקתם כי אולי באזורכם הם עשויים לדרוש אישור משטרתי או היתר מסוים.

מי עושה שימוש בשוקר חשמלי?

קציני אכיפת החוק משתמשים, בדרך כלל, ברובי טייזר. הם משחררים מטען חשמלי המשמש להכניע חשוד פוטנציאלי. למרות שהמטען אינו קטלני, הם עדיין כלי נשק שנויים במחלוקת במקומות רבים ברחבי העולם.

כמו כל סוגי הנשק האחרים, לרובי טייזר יש יתרונות וחסרונות. נרצה להרחיב מעט על היתרונות שיש בשימוש בשוקרים חשמליים:

יתרונות – נשק להגנה עצמית

שוטרים וקציני צבא משתמשים ברובי טייזר כדי לזעזע אדם מסוכן לכפיפותם על ידי עצירה זמנית של תנועתו, בדרך כלל, מתוך הגנה עצמית. כאשר אדם מטופל בשוקר חשמלי, הוא ייפול לקרקע. ניתן להשתמש בכלי נשק אלה עד 35 רגל.

שוטרים נושאים, בדרך כלל, כמה כלי נשק שונים, בהתאם לדרישות המדינה. לחלופין, קצינים רבים משתמשים גם באלות כנשק להגנה. כמובן, קצין ששולף טייזר עדיף על קצין ששולף אקדח, שסביר יותר שיסתיים במצב קטלני.

חשוב לדעת: החברה שמייצרת את כלי הנשק הללו טוענת, שהכוח שהם פולטים הוא "אי-יכולת נוירו-שרירית". כלומר שאינו מסכן אדם.