הדברת פרעושים – למה מומלץ להזמין מדביר פרעושים מקצועי?

הדברת פשפשים

רגע לפני שנסביר לכם על הדברת פרעושים – למה מומלץ להזמין מדביר פרעושים מקצועי? בואו נכיר קצת את הפרעוש, נבין מדוע הדברה נגד מכת פרעושים חשובה כל כך, לבריאותכם ובריאות הסובבים אתכם – אנשים ובעלי חיים.

פרעוש הוא טפיל הנוצר בתהליך. הוא מתחיל מביצה, הופך לזחל, אחר כך לגולם עד שהוא הופך לפרעוש בוגר. פעילות הפרעושים היא בעיקר בעונות האביב והקיץ, בשעות היום והם חיים וניזונים מדם של יונקים. הפרעושים מוצצים את דמם של כל היונקים שזה אומר, הדם שלנו ושל בעלי החיים שלנו – חיות המחמד.

נקבת הפרעוש מסוגלת להטיל מאות ביצים במהלך חייה. בניגוד ליתושים בהם רק נקבת היתוש היא 'עושה את הצרות הגדולות', הרי שפרעושים, הן הזכרים והן הנקבות אוהבים למרר את חיינו.

חיי הפרעוש אינם ארוכים והם נעים בטווח של שבועיים שלושה.

הדברת פרעושים

אז למה מומלץ להזמין מדביר פשפשים ופרעושים מקצועי שיבצע הדברת פרעושים? כאמור, הפרעושים אינם אוהבים אותנו יותר מידי, כלומר אם אוהבים אבל לא אותנו אלא את הדם שלנו. כאשר אדם מקבל עקיצה מפרעוש, היא אינה רק מגרדת ומציקה, היא עלולה לגרום לנזקים נוספים.

הסכנה בעקיצה

כאשר מדובר בבעל חיים – חיית המחמד שלנו וכדומה, קיימים שני סכנות עיקריות. הראשונה היא אנמיה. הפרעוש ניזון, כאמור מדם יונקים, לכן הוא מוצץ את דם בעל החי, מה שעלול לגרום לחוסר דם בגוף. בנוסף לכך, הפרעוש עלול להעביר לחיה שלנו טפיל בשם 'תולעת הסרט'.

טפיל זה מסוכן מאוד והוא עלול לגרום אף למוות של בעלי חיים. הסכנה לבני אדם בעקיצת פרעוש היא מחלות זיהומיות. מכיוון שפרעוש מוצץ את דמם של חיות נגועות, כאשר הוא עוקץ אונו אנחנו עלולים להידבק.