ממה מכינים נוזלים לסיגריה אלקטרונית?

מילוי לסיגריה אלקטרונית

יש לא מעט הבדלים בין סיגריה לבין סיגריה אלקטרונית. הבדל מרכזי נובע מכך שבסיגריה רגילה חל תהליך של שריפה של חומרים צמחיים ביחד עם טבק ותוספות ואילו בסיגריה אלקטרונית לא מתרחשת בעירה. במקום בעירה של חומרים שונים, מתרחש תהליך של אידוי. כך לא משתחררים חומרים לא רצויים שנספגים בריאות. אך השאלה היא, כמובן, ממה מכינים נוזלים לסיגריה אלקטרונית וההסבר להלן יבהיר את הדברים.

תמציות טבעיות שמשתלבות זה בזה

בתוך נוזלים של סיגריות אלקטרוניות ניתן למצוא מרכיבים שונים בעיקר טבעיים. ראשית, נוזלים לסיגריה אלקטרונית מכילים מרכיב שנקרא פרופילן גליקול שהוא בעצם סוג של אלכוהול עדין ולעיתים טיפה מתקתק. מרכיב מסוג זה מקובל מאוד גם בתחום התרופות ובענף המזון.

בנוסף, בנוזלים ישנן תמציות צמחים בצורה של גליצרין צמחי. זהו חומר אורגני שמצוי באופן טבעי בגופם של מרבית היצורים החיים. בנוסף, נוזלים לסיגריה אלקטרונית מכילים גם תמציות טעם.

מעבר לכך, חלק מהנוזלים מכילים גם ניקוטין ברמה כזאת או אחרת, אך יש גם סוגים שאינם מכילים ניקוטין כלל. כפי שניתן לראות, מרבית ההרכב שונה באופן ניכר מההרכב של סיגריות רגילות. במרבית הנוזלים אין טבק ובוודאי שאין זפת או עיטרן וחומרים רבים אחרים שקיימים בתעשיית הטבק המסורתית. תמציות טבעיות שבנוזל נועדו אך ורק לחקות את חוויית העישון הרגיל.

הנוזלים שיוצרים את האדים

פרופילן גליקול וגליצרין אלה החומרים שעוברים תהליך חימום במהלך האידוי שנעשה באמצעות וויפ. החימום המבוקר שלא יוצר בעירה מפיק אדים לבנים. חלק מהנוזלים מיוצרים כך שייווצרו אדים יותר סמיכים ועשירים. נוזלים אחרים נועדו להפיק אדים יותר דלילים. כלומר, לא רק הטעם של הנוזלים משפיע על חווית ה"עישון" אלא גם סמיכות האדים.