איך נבחר בין מטפל או מטפלת סיעודי?

איך נבחר בין מטפל או מטפלת סיעודי?

כל אחד מגיע בשלב כזה או אחר למצב שבו הוא צריך להתחיל לדאוג להורים שלו. זה כמובן מתחיל מהדברים הקטנים, כמו ליווי לבדיקות רפואיות, עזרה בדברים הקטנים בבית, אך עם הזמן ההורים הקשישים מתקשים יותר ויותר לתפקד בצורה עצמאית. בשלב מסוים יש צורך בשירותי סיעוד מקצועי ע"י מטפל מיומן שיוכל לסייע להורים שלכם בפעולות היומיומית, ובכך לשפר בצורה משמעותית את איכות החיים שלהם.

אנשים רבים מתלבטים בשאלה האם לבחור במטפל או במטפלת, היות ולכאורה ישנם יתרונות וחסרונות לכל אחד מהם. רבים למשל מאמינים כי נשים מטבען יביעו יותר חמלה ואכפתיות לקשיש ולמצבו, בעוד שגברים נוטים להיות יותר אטומים מבחינה רגשית. מצד שני, גברים מטבעם חזקים יותר ולכן יוכלו להרים את הקשיש במידת הצורך ולסייע לו יותר, מאשר נשים שנחשבות לפחות חזקות מבחינה פיזית.

מטפל סיעודי או מטפלת סיעודית – מה יותר נכון לכם?

כאמור, ישנם לכאורה יתרונות וחסרונות לכל אחת מהאופציות, אך למעשה חשוב להבין כי בחירת המטפל המתאים ביותר להורה שלכם, לא אמורה להתבסס על מינו. בעוד שנכון כי ישנם הבדלים מסוימים בין המינים, אך הדבר אינו משפיע על איכות המטפל ורמת המקצועיות שלו. הרבה יותר חשוב להתמקד במיומנות ובניסיון של המטפל, בהכשרה המקצועית שהוא עבר וביכולות שלו לתקשר עם הקשיש וליצור עמו קשר אישי וטוב.

מומלץ תמיד לעבוד עם חברה מקצועית ומוכרת שמתמחה בתחום, על מנת להבטיח לעצמכם מטפלים איכותיים ומקצועיים יותר. חשוב לבחור מטפל ששולט היטב בשפה העברית או האנגלית, על מנת להבטיח תקשורת טובה וברורה הן עם הקשיש והן איתכם. תגדירו מראש מהם הצרכים שלכם ושל ההורים שלכם, האם הם זקוקים יותר לתמיכה פיזית או לתמיכה נפשית? תנסו לאתר מטפל שיוכל לספק את מלוא הצרכים שלהם. 

לסיכום, כאשר מחפשים מטפל סיעודי 24 שעות להורים שלכם או לכל אדם אחר שקרוב לליבכם, חשוב לבחור את המטפל בהתאם ליכולות שלו ולהכשרה שלו, ופחות להתמקד במין שלו. אין שום משמעות האם מדובר על מטפל או מטפלת, היות והגורם החשוב ביותר הוא הכימיה שלו איתכם ועם הקשיש, המקצועיות שלו וכמובן הניסיון שלו בתחום.