איתור נזילות בחצר – אילו סימנים מעידים שיש בעיה

איתור נזילות בחצר

המאמר באדיבות https://daniel-group.net

חשבון המים האחרון גרם לכם לחשוב שאולי יש נזילה בבית. לאחר חיפוש לא קצר הגעתם למסקנה שהנזילה כנראה קורית בחצר אך אתם לא בטוחים בכך מאחר ונזילות בחצר הן קשות מאוד למציאה, כאשר כל הצנרת מונחת מתחת לאדמה, שסופגת אליה את הנזילה, בלי לומר מילה. במקרה כזה יהיה עליכם לזהות כי הנזילה אכן נמצאת בחצר ולאחר מכן לאתר את מוקד הנזילה. 

אלו הסימנים המעידים על נזילות בחצר הבית שלכם

ירוקת מצטברת 

סיבוב מהיר בגינה שלכם יכול להעיד הרבה על המתרחש מתחת לפני השטח. אם קישטתם את הגינה שלכם בפסלונים או אפילו אם מעטרת את החצר שלכם חומה, תוכלו להסתכל בחלקים התחתונים של הפסלים או של החומה ולראות אם מצטברת ירוקת. מים עומדים על אבן יוצרים בזמן יחסית קצר את הירוקת כך שזהו סממן מובהק עבור איתור נזילות בחצר. 

צמחים גוססים/מתים

ממש כמו בני האדם, גם צמחים עלולים למות מעודף מים. כל מי שמטפל בצמחים או מטפח צמחיה ודאי יודע שצמחים צריכים מים במידה מסוימת ומשקה אותם לפי כך. אם אתם רואים שהצמחייה שלכם נובלת מסיבה לא ברורה, געו באדמה שלידה ובדקו אם היא לחה או רטובה ממש. יתכן שהצמחייה הטובעת שלכם מסמנת לכם על בעיה נזילה בחצר. 

קצר במעגלים החשמליים של החצר

אם אתם נהנים לשבת בחצר שלכם בשעות הלילה, ודאי מעטרת את החצר שלכם תאורה. בין אם בפינת הישיבה בחצר ובין אם בחצר עצמה בין השיחים, נזילה בחצר יכולה להגיע במהירות אל חוטי החשמל המונחים על הקרקע וליצור קצרים שעלולים לגרום לנזק רב לגינה שלכם. הקצר הראשון יהיה תמרור אזהרה מובהק עבורכם לבצע איתור נזילות בחצר

לסיכום,

לנזילות בחצר אין את סימני האזהרה שקיימים לנזילות בתוך הבית, לכן חשוב להיות קשובים לחצר ולסימנים שהיא נותנת לכם כאשר זה מגיע לאיתור נזילות בחצר הפרטית שלכם.