תיק השקעות מומלץ – למי זה יכול להתאים?

המאמר באדיבות עמית והגר השקעות

כאשר רוצים לנהל תיק השקעות ההמלצה היא לפנות לבית השקעות בעל רזומה עשיר ומוניטין אשר עובדיו שהם מומחים בתחום זה, יודעים כיצד לטפל באופן אחראי בכסף של אחרים.

תיק השקעות מומלץ 

הברוקרים מבצעים השקעות בכספים של הלקוחות השונים שלהם ויוצרים לכל אחד מהם תיק השקעות מומלץ. הם מבצעים סיעור מוחות עם הלקוחות כדי לקבל החלטות על הרכב התיק, אילו מניות יהיו בתיק ההשקעות ובמהלך זמן ההשקעה, מה לקנות מה למכור.

הסיכונים קיימים כל הזמן והברוקר על פי הניסיון שלו יחליט מתי לרכוש מניות נוספות שהסיכויים הם גדולים וגם מתי למכור כאשר יש סיכוי לירידה משמעותית בערכה של מניה מסוימת.

מסלולי ההשקעות הנפוצים:

תיק תעודות סל

תיק אגרות חוב

תיק קרנות נאמנות

תיק משולב ובו מוצרים פיננסיים מגוונים, כמו מניות, תעודות סל, אג"ח ועוד.

תיק ניירות ערך זרים – אשר מכיל אופציות פיננסיות מכל העולם.

תיק השקעות בכל ערך כספי רצוי 

לכל בית השקעות קיימים הכללים והנהלים שלו לגבי גובה ההשקעה המינימלי. יש כאלו שהסכום ההתחלתי הוא 20,000 ₪ ומעלה ואילו אצל אחרים הסכום ההתחלתי הוא 250,000  ₪. הלקוח צריך לקבל החלטה גם לגבי טווח ההשקעה וזאת על פי הצורך דלו בכסף נזיל.

כדי לקחת בחשבון לא לקחת סיכונים אלה להשקיע בתיק מניות שהוא סולידי ויש בו סיכון קטן ביותר. דבר שחשוב לעשות הוא מידי פעם לבדוק את המצב של תיק ההשקעות האם יש שם רווחים האם יש שם מפסידים ובהתאם לכך לעשות פעולות שונות ברוב המקרים הברוקרים עושים את זה אבל חשוב להיות כל הזמן עם היד על הדופק כי זה הכסף שלכם

אולי יעניין אותך גם איך למנף נדל"ן