האוטו לא מניע – מה זה יכול להיות

האוטו לא מניע

אחת הבעיות הגדולות ביותר היא רכב שלא מניע. תארו לעצמכם את רמת העצבים והתסכול שעולה בכם, כאשר בשיא הלחץ של שעות הבוקר, כאשר יש צורך להסיע את הילדים למסגרות ולהספיק להגיע בזמן לישיבה חשובה בעבודה, אתם מגלים שהרכב לא מניע. כמובן שהדבר יכול לנבוע ממספר סיבות שונות, אך בדרך כלל מדובר על בעיה חשמלית כלשהי ברכב. ייתכן כי בדיוק נגמר לכם המצבר או לחילופין קיימת תקלה בסטרטר או באלטרנטור של הרכב. אחת הדרכים הפשוטות ביותר לפתור את הבעיה בצורה זמנית, היא להתניע את הרכב באמצעות כבלים וסיוע של רכב נוסף. במידה והרכב התניע, מומלץ לא להתעכב יותר מידי ולנסוע ישר למוסך לצורך בדיקה. ברוב הפעמים, מדובר על מצבר גמור שיש צורך להחליף אותו. במקרה כזה, ניתן להזמין מצבר לרכב עד הבית או לחילופין לנסוע לחנות ייעודית ולבחור את המצבר הבא שלכם.

האוטו לא מניע – סיבות ופתרונות

כאמור, הסיבה הנפוצה ביותר לרכב שאינו מניע הוא מצבר שסיים את תוחלת החיים שלו. לפעמים מדובר על מצבר ישן ששימש אתכם במשך 3 – 4 שנים והגיע הזמן להחליף אותו (קראו על החלפת מצברים ברחובות). בפעמים אחרות, מדובר על מצב שבו שכחתם את האורות דולקים למשך הלילה, דבר שגרם למצבר שלכם להתרוקן. במקרה כזה, החלפת המצבר תפתור את כל הבעיות, ותוכלו לחזור לנסוע ברכב בצורה בטיחותית וללא שום חשש. 

אופציה נוספת, היא תקלה באלטרנטור, אשר אמור להטעין את המצבר בזמן הנסיעה. במידה והאלטרנטור תקול, הוא לא יצליח להטעין את המצבר שלכם, דבר שיגרום לו להתרוקן במהירות. מצב מעין זה מצריך בדיקה במוסך, היות והחלפת המצבר לא תפתור את הבעיה, וגם המצבר הבא שלכם יתרוקן תוך זמן קצר בלבד. 

בעיה מאוד מוכרת, היא תקלה בקודן של הרכב. כתוצאה מהתקלה, לא ניתן לשחרר את הנעילה של הרכב, והדבר מונע כמובן התנעה ונסיעה. כמו כן, בעיה בסטרטר גם כן תמנע את התנעת הרכב, למרות שהמצבר מלא ותקין. בכל מקרה, מומלץ לא לקחת סיכונים מיותרים, ולבדוק את הבעיה בהקדם האפשרי באמצעות מוסך מקצועי או חשמלאי רכב.