טיפים של לוכד חולדות להרחקת חולדות מהבית

לוכד חולדות

המאמר באדיבות SNAKER

חולדות משתייכות למשפחת המכרסמים הכוללת מינים רבים. מדובר במשפחה נרחבת מאוד אשר מתחלקת למעשה לשניים – האהובים, והפחות אהובים. בין הזנים האהובים יותר ניתן למצוא את השרקנים, האוגרים וכן הלאה, אשר אותם ניתן לגלות בכלובים ידידותיים ומאובזרים בהרבה בתים. לעומתם, יש את המכרסמים הפחות אהובים וביניהם העכברים והחולדות. ואותם, סביר להניח, לא תראו כחיות מחמד, אלא להיפך; מהם מחפשים להיפטר ברגע שהם מופיעים בבית.

חולדות – מה הן עושות?

כמו שאמרנו, החולדות משתייכות לחלק הפחות אהוב במשפחת המכרסמים ואנשים לא ממש שמחים לגלות אותם במרחב הביתי שלהם. החולדות, בניגוד לעכברים, נחשבות ליצור מזיק יותר. העכברים מסתפקים בלחורר אריזות מזון ובאכילת אוכל שנקרה בדרכם. החולדות לעומתם, מסוגלות לחולל נזקים גדולים יותר מכיוון שהן מכרסמות 'כל' דבר שנקרה בדרכן – החל מלכלוך, אוכל ניירות ועד לכרסום של מוצרי עץ כמו רהיטים, משקופים ודלתות.

כיצד מונעים מחולדות להיכנס לבית?

אחד מהפתרונות היותר טובים הוא מניעה. לנקוט בדרכים שונות על מנת למנוע מהחולדות להיכנס לבית. הדרך המוכרת והיעילה ביותר היא כמובן ההדברה. המכרסמים אינם יכולים להתמודד עם חומרי ההדברה וכתוצאה מכך הם מתים או מסתלקים מהמקום. עם זאת, כדאי גם להקפיד לסגור את כל פתחי הניקוז בבית, לא להשאיר מים עומדים במרפסת או בחצר על מנת שלא תהיה לחולדות כל אופציה לחדור לבית.

חולדה בבית – מה עושים?

אם לא עשיתם הדברה מניעתית לפני שגיליתם חולדה בבית, וזו האחרונה חדרה לביתכם, עליכם להזמין לוכד חולדות בהקדם האפשרי על מנת למנוע ממנה לגרום לכם לנזקים. הלוכד ישתמש בשיטות המקצועיות הידועות לו לצורך לכידת החולדה ואף יפזר מלכודות ורעל למניעת הופעת חולדות בשנית.