למה משמשות מחיצות ניידות בבתי כנסת?

למה משמשות מחיצות ניידות בבתי כנסת?

בכל בית כנסת אמורות להיות מחיצות. נייחות אך גם ניידות. המחיצות הקבועות אמורות להפריד באופן קבוע בין עזרת הגברים לעזרת הנשים. שם אין מקום לגמישות והמחיצות אמורות להיות מקובעות ואטומות. מנגד יש גם צורך במחיצות ניידות. אלו נחוצים למקרים אשר בהם מתחם בית הכנסת הוא גדול ויש צורך לתחום חלק מהשטח לצוררך קיום מנייני תפילה נפרדים. הדבר עשוי גם כן להיות יעיל בבתי כנסת שם מקיימים אירועים כמו ברית מילה, פדיון הבן וכדומה. במקרים מהסוג הזה יהיה צורך לחלק את עזרת הגברים ועזרת הנשים בצורה אחרת ועל ידי המחיצות הניידות ניתן יהיה לבצע את החלוקה הזו.

מחיצות ניידות לבית הכנסת – איך בוחרים?

למעשה קיימות מחיצות מסוגים שונים ומחומרים משתנים. כל אחד מהם מציע איכות אחרת והפרדה שונה. יש מחיצות עם חורים קטנים מאוד אשר מאפשרים לנשים שרוצות לראות מה קורה בעזרת הגברים ולהשתתף במתרחש בפנים.

יש מחיצות הניצבות על שני עמודים יציבים ויש מחיצות אשר נעות על גלגלים. בכל מקום יש צורך בסוג אחר של מחיצה ולאפשרויות הניוד השונות של המחיצות הללו.

גמ"ח מחיצות

הציבור החרדי והדתי ידוע בגמ"חים הרבים שהוא מציע בכל נושא. גם בתחום המחיצות ישנם גמ"חים כאשר אלו מציעים מענה מושלם לבתי כנסת כמו גם לאולמות אירועים שם יש צורך במחיצות למטרות זמניות. כמו לאירועים אשר מתקיימים במתחמים בהם אין הפרדה, באולמות אירועים גדולים אשר לא מיועדים לציבור הדתי או החרדי וכדומה. המחיצות הללו מהוות מענה מושלם לכל אותם מקומות כאשר בקלות רבה ניתן להגיע להפרדה מלאה ומוחלטת בין עזרת הגברים לעזרת הנשים.

המחיצות – אלמנט שמקשט את בית הכנסת

המחיצות שיש לנו היום הן לרוב ריהוט לבית כנסת בעבודת יד. מחיצות יפות ומקושטות המהוות מעין אלמנט קישוטי לבית הכנסת. אפשר ליצור את המחיצות בהתאם לכל מה שיש בעיצוב של הבית הכנסת ובכך הן הופכות לחלק אינטגרלי של בית הכנסת.

המחיצות תורמות לקדושת בית הכנסת על ידי שהן משמרות את ההפרדה המוחלטת בין עזרת הנשים ועזרת הגברים.

מחיצה לבית הכנסת – מזמינים אצל המקצוענים הוד והדר ארונות קודש.