למה לוחצים לבטל את מחיר למשתכן?

למה לוחצים לבטל את מחיר למשתכן?

מדינת ישראל ניצבת בפני משבר דיור חמור ביותר. במציאות בה זוגות צעירים לא יכולים לרכוש דירה משלהם, במצב בו משפחות נודדות מדירה שכורה אחת לשנייה ונאנקים תחת תשלומי השכירות מבלי שהם רושמים נכס על שמם – חובה למצוא פתרון יעיל שיביא את התשובה למצב הקיים ויקל על התושבים את נושא הדיור המעיק. הגרלות של מחיר למשתכן נועדו לספק מענה לצורך זה בדיוק.

מדוע לבטל?

את התכנית יזם השר כחלון אשר משקיע בעניין משאבים רבים וחותר להוזיל את מחירי הדירות, המטרה היא לאפשר לעוד ועוד זוגות צעירים לרכוש דירה משל עצמם. המציאות מספרת כי אכן דירות רבות נמכרו בתכנית זו וזוגות לא מעטים יוכלו לאכלס את הדירה שלהם כחלוף תקופת הבנייה ובהגיע עת האכלוס. אך יש כאלו שיש להם טענות על התכנית, ויש דברים בגו. התכנית כרוכה בבעיות שונות אשר לא צפו אותם מראש ולא פעם מתברר כי יש חסרונות שונים ומצבים שיש למצוא להם פתרון ומענה הולם.

מתנגדים לתכנית

אמנם יש אי אילו פרטים שיש לתקן בתכנית, אבל יחד עם זאת ניתן לומר כי מדובר על תכנית טובה שמביאה עמה בשורה של ממש בעניין הדיור. אך כמו לכל דבר טוב יש מתנגדים שמוצאים חורים וטוענים כי התכנית אינה מומלצת. מתנגדים עשויים להיות מקרב גורמים פוליטיים אך לא רק. יש מי שלא רואה את המצוקה מול עיניו או שלא בוחר להשקיע בעניין חשוב זה את המשאבים של המדינה.

מתנגדים אינטרסנטיים

כמו כן יש מתנגדים אינטרסנטיים שמוצאים את עצמם ניזוקים כתוצאה מהתכנית או שהם סבורים שהם ניזוקים ממנה. הגורמים הללו עשויים לראות את עצמם ואת האינטרסים שלהם ולא את טובת הציבור ואת המצוקה של מחוסרי הדיור.

לנצל הזדמנויות ולרכוש דירה

אם יש לכם תכנית לרכוש דירה ואתם סבורים שתכנית מחיר למשתכן מנגישה לכם את האפשרות, מומלץ כי תנצלו את ההזדמנות שנקרית בפניכם ותמהרו לרכוש דירה. השתתפו בהגרלות ועקבו אחר התכנית ואחר הדירות המוצעות למכירה. ככל שתמהרו לתפוס הזדמנויות כך יש לכם סיכוי להספיק לרכוש דירה משלכם. למידע מורחב בנושא מומלץ להיכנס לאתר של איגוד הזוכים מחיר למשתכן.