יתרונות וחסרונות של ארונות הזזה

ארונות הזזה הם פופולריים מאד בחדרי שינה, חדרי ילדים, חדרי ארונות, מזווה במטבח ובנישות נוספות אשר מנוצלות כשטחי אחסון ברחבי הבית. בעבר הימצאותם בחדרים הייתה פה ושם אך בשנים האחרונות רוב הלקוחות מעדיפים לרכוש ארונות הזזה לכל חדרי הבית כדי ליצור נוחות מקסימלית בחיי היום יום.

 

יתרונות של ארונות הזזה

לארונות הזזה יש כמה יתרונות, המרכזי מבניהם הוא העובדה שאין צורך בטווח מקום בחדר עבור פתיחת הדלת. טווח זה מפריע במקרים רבים כאשר רוצים לעבור ממקום למקום כאשר הארון פתוח.

מעבר לכך, הוא נוח מאד לשימוש, קל לתכנן אותו על פי הצורך האישי של כל אדם, כמות המדפים כמות המגירות ובכמה אופציות של נפחים, כמה אזורים לתליית בגדים וכו' . המבנה המודולרי של הארונות הללו מאפשר גם לבצע שינויים עם הזמן כדי ליצור שטחי אחסון גדולים או קטנים יותר בתוך הארון על פי הצורך.

הארונות המודרניים הללו הם בעלי דלתות הזזה נוחות לתפעול, אין צורך בהפעלת כוח כדי להזיזם מקצה לקצה.

בשנים האחרונות דלתות ההזזה הן מעוצבות וכך אפשר להזמין אותן בהיצע נרחב של דגמים וצבעים כדי להתאים אותן לקו העיצובי של החדר בו ממוקם ארון זה.

חסרונות של ארונות הזזה

רוב הלקוחות מרוצים מאד מארונות ההזזה והם מצביעים על חסרונות מינוריים אשר אינם כה מהותיים. אחד מהם הוא העובדה שחייבים לסגור את כל המגירות, אחרת אי אפשר להזיז את הדלתות לכיוונים השונים. עניין נוסף הוא בעובדה שבחלק גדול מהארונות הללו הדלתות הן גדולות ולכן הן כבדות ותמיד קיים חשש שהן תיפולנה מהמסילות. ברוב המקרים הדבר אינו קורה לאור הבנייה האיכותית אשר מתבצעת במפעלי הנגרות.