בני ינאי

בני ינאי

בני ינאי, יליד 1971, נחשב לאחד הפעילים החברתיים המוכרים והידועים ביותר באזור הפריפריה. ינאי מאמין בשוויון חברתי וגאוגרפי, היות והוא עצמו נולד וגדל בלוד. ילדותו של ינאי עברה עליו בנעימים, בהיותו חלק ממשפחה של שישה ילדים וזוג הורים שעלו לארץ בשנות ה- 50 ממרוקו ומטוניס. ינאי למד בבית הספר אורט בלוד, במגמת אלקטרוניקה ומחשבים. לאחר סיום לימודיו, הוא התגייס לנח"ל כחלק ממסגרת גרעין של תנועת בית"ר. הוא הצטרף לקורס מ"כים בגדוד 50 של הצנחנים ולאחר מכן סיים בהצלחה קורס קציני חי"ר. במהלך שירותו הצבאי, ינאי עבר לא מעט תפקידי פיקוד ומטה שונים, הוא הוביל מאות חיילים ומפקדים והיווה דוגמה אישית מצוינת. 

בני ינאי – האיש והאגדה

ינאי סיים את שירותו הצבאי בדרגת אלוף משנה במילואים. במהלך השירות הוא שימש בתור מפקד מערך אסטרטגי בפיקוד צפון, סגן מפקד אוגדת מילואים ומג"ד יחידה מיוחדת. כמו כן, הוא סיים את לימודי התואר הראשון שלו במנהל עסקים, בהתמחות בשיווק ופרסום. לאחר מכן, הוא המשיך ללימודי תואר שני במנהל עסקים, בהתמחות במימון. לימודים אלו סייעו לו להתקבל לתפקידי הניהול השונים שהוא התנסה בהם, כולל ניהול שיתופי פעולה בין משרדי הממשלה השונים. במהלך עבודתו, בני ינאי עבד עם משרד החקלאות, משרד המשפטים, משרד השיכון, משרד הבריאות ועוד, תוך כדי התעסקות בתחומים עתירי תקציב ממשלתי. אחד הנושאים העיקריים שינאי התמחה בהם, היה "ישראל דיגיטלית". הוא תרם המון לעיצוב ותכנון של פלטפורמות דיגיטליות משוכללות, הקמה של ערים חכמות, קידום החינוך והדיגיטציה וכמובן פיתוח מעמד האישה ומעמדם של האזרחים הוותיקים, הן בחברה הישראלית והן בחברה הערבית.

לסיכום, בני ינאי הינו איש צבא בעל וותק וניסיון בתפקידי מטה וניהול, שתרם המון למדינה הן בשירותו הצבאי והן בעבודתו האזרחית.