איך עושים מדיטציה?

מדיטציה

כאשר אתם שומעים את המילה מדיטציה מיד עולה לכם תמונה של הודי מזוקן עטוף בסמרטוטים שונים כשהוא יושב על מחצלת בבקתה בעיירה נידחת. ואם חשבתם שכדי לעשות מדיטציה תצטרכו לנסוע עד להודו ללמוד את סודותיה מאיזה גורו תימהוני, אז לא. סודות המדיטציה כבר מזמן אינן סודיות כל כך וניתן בקלות ללמוד איך עושים אותה.

מהי מדיטציה?

מדיטציה היא תהליך של התפתחות תודעתית, תודעה פנימית והתחברות לתת המודע תוך התנתקות מגירויים חיצוניים ומהסחות דעת שונות. המדיטציה עוזרת ליצור בתוכנו איזון פנימי ועוגן אשר הם משפרים את חווית החיים ועוזרים לנו לחיות טוב יותר.

על מנת שתגיעו ליכולת של כניסה למדיטציה עמוקה תצטרכו לתרגל הרבה ולכן עליכם להקפיד על עקרונות התרגול של המדיטציה שיגרמו לה להיות אפקטיבית יותר וכמובן באורך רוח ובהבנה שזהו תהליך שלוקח זמן.

עקרונות המדיטציה

  • חשוב להקפיד על שעה קבועה ביום שבה אתם מתרגלים את המדיטציה. שעות הזריחה או שעות השקיעה הן השעות האידיאליות לתרגול מדיטציה. משום שבשעות אלו קיימת אנרגיה מיוחדת באוויר שמעודדת את ההתכנסות הפנימית ואת הרגיעה.
  • חשוב לקבוע מקום אשר בו תתרגלו באופן קבוע. בחרו בבית חדר אשר הוא יהיה חדר המדיטציה שלכם כדי שתוכלו לשמור על פרטיות במהלך התרגול וכדי שאנשים לא ייכנסו לחדר בזמן שאתם מתרגלים.
  • מהות המדיטציה היא בעצם השליטה על מצב ההכרה. כאשר אתם מתרגלים מדיטציה עליכם להשתדל ככל האפשר להתנתק מכל מה שקשור לזהות שלכם, נסו להתנתק מזיכרונות העבר שלכם, ממחשבה על העתיד ועל ההווה – נסו לשכוח מהמשפחה שלכם ומהחברים, מהקריירה שלכם ומההישגים שהגעתם אליהם. עם הזמן תוכלו להגיע לרמת מודעות עמוקה יותר ויותר.
  • אחת העקרונות של המדיטציה ואחת הדרכים להגיע לרמת מודעות עמוקה היא הנשימה. כאשר אתם מתרגלים מדיטציה נסו לנשום עמוק ולאט תוך התמקדות בדרך שהאוויר עושה בגופכם. ונסו לפתח מודעות לאוויר שנכנס ויוצא.

עוד עיקרון חשוב בתרגול מדיטציה הוא יציבה. אפשר לעשות מדיטציה בכל מקום, אבל הכי חשוב לעשות אותה בישיבה ישרה, ברגליים משוכלות כמו בישיבה מזרחית ובעיניים עצומות.

קראו גם על: טיפול במחלה פיזית