שיטות לאיטום גגות

שיטות לאיטום גגות

קיימים שיטות רבות ומגוונות שבהם תוכלו לאטום את הגג שלכם בצורה יעילה ובעיקר מקצועית. איטום הגג חייב להיות רק עם החומר המתאים לו בלבד. במאמר זה נבין על כמה משיטות איטום הגגות הקיימים בימינו.

שיטות לאיטום גגות 

קיימים חומרים רבים לצורך איטום גגות, כך שרגע לפני שאתם קופצים לטמבור הקרוב, חשוב שתבינו מה סוג מבנה הגג שלכם ורק אחר כך, תוכלו להתאים עבורו את חומר וסוג האיטום המתאים לו ביותר.

גומי EPDM

גומי EPDM הוא חומר יעיל מאוד לאיטום הגג. זהו חומר גומי סינטטי שיכול לשמש לשפע של מצבי איטום. זהו סוג M מחוספס המיוצר באמצעות אתילן ופרופילן. למרות שזה בדרך כלל קשור עם סיליקון, שני החומרים שונים מאוד. 

גומי EPDM משמש בעיקר לספק ציפוי עמיד למים לגגות. חומר זה עובד מצוין למטרה זו. הוא משמש גם ברכבים.

אספלט גומי

חומר איטום נוסף הוא אספלט מגומי. חומר זה עובד נהדר לשמירה על הגנת הבית מפני האלמנטים המשנים את מבנהו האטום והסגור. עם זאת, הוא נמצא בעיקר על גגות בעסקים מסחריים. 

אספלט גומי גמיש מאוד וחשיפות אדי הלחות אצלו נמוכה מאוד. דבר זה מבטיח שתשיגו תוצאות טובות לאיטום ארוך ועוצמתי. 

החומר משמש בדרך כלל לגשרים, לרחבות, לחניות ולגגות מסחריים. כאשר משתמשים בו על בטון, החומר יכול לסייע בהפחתת סדקים, רעשים והשתת מים. זה גם ישפר את עמידות החומר הבסיסי.

תרמופלסטי

חומר איטום פופולרי נוסף הוא תרמופלסטיקה. חומר זה אולי לא הכי זול שיש, אבל הוא מציע שפע של יתרונות גם עבור איטום קירות. זהו אחד מחומרי האיטום החזקים ביותר בשוק. בממוצע, הוא יכול לספק עמידות באיטום למשך 50 שנה ומעלה.