האם עיקור חיות מיותר?

עיקור חיות

יש מדינות שבהן כלבים משוטטים ברחובות ותוקפים בני אדם באופן קבוע. הסיבה שבגללה זה קורה היא שאנשים מגדלים כלבים ואז כאשר נולדים להם גורים הם פשוט נוטשים את הגורים בחוץ ונותנים להם להסתדר לבד. כך יוצא כי הכלבים הופכים למעשה לחיות פרא אשר מנסות למצוא אוכל ואשר חוזרות אל האינסטניקטים הקדומים שלהם. למזלנו המצב בישראל עוד לא הגיע לכך אך יש ערים בהם יש להקות של כלבים משוטטים אשר מעת לעת אפילו תוקפים בני אדם. הדרך היחידה למנוע את המצב הזה ולהבטיח כי כלבים יחיו ברווחה אצל משפחות שאוהבות אותם ואשר מטפלות בהם ולא נוטשות אותם היא לשלוח את הכלבים לעיקור. על כן אתם צריכים להבין כי עיקור חיות זה ממש לא דבר מיותר ויש לו השפעה אדירה על החיים שלנו ואנו צריכים לעודד זאת גם בשביל בני האדם וגם בשביל החיות.

קראו על חיסונים לכלבים באנימלסנטר

מדוע כדאי לעקר את החיה שלנו רק עם וטרינר מורשה?

עליכם להבין כי עיקור זה ניתוח לכל דבר ועניין וכי יש צורך במומחיות בכדי לעשות אותו ברמה גבוהה. לכן אנו ממליצים לכם לפנות אך ורק אל וטרינר מורשה על ידי הגוף האחראי על כך שיבצע את הניתוח הזה. ממש כפי שלא הייתם מעלים על הדעת ללכת אל רופא שיבצע לכם ניתוח אם אין לו רישיון מתאים כך ממש אסור לכם לבצע את הניתוח לחיה שלכם ללא וטרינר מורשה. אם אין לוטרינר רישיון אזי סביר שהוא לא יידע כיצד לבצע את העבודה או שהרישיון שלו נשלל בגלל סיבה כלשהי ולכן לא כדאי לפנות אליו ולא כדאי להפקיד בידיו דבר כל כך חשוב כמו עיקור של חיה.

איך אדע כי הוטרינר הוא אכן מורשה?

אז איך נבטיח כי הוטרינר הוא אכן מורשה? אם וטרינר חירום באשדוד או וטרינר בשגרה בחיפה? מה אנו צריכים לעשות בכדי לוודא זאת? התשובה היא שאנו צריכים לבחון לעומק את התעודות של הוטרינר. אל תתבישו ובקשו מן הוטרינר לראות את הרישיון שלו וכך תבטיחו כי זה לא חאפר או מתחזה המתיימר להיות וטרינר.