שיקום נזקי מים – המדריך המלא

שיקום נזקי מים

המאמר באדיבות חברת אומגה

מים הם החיים שלנו, אך אם הם אינם נמצאים בשליטה, הם יכולים לעולל נזקים רציניים ואף אסונות כבדים. הם עלולים להתפרץ, לחלחל ולהציף ואף לסחוף. כאשר המים מתפרצים במבנים הנזקים יכולים להיות גדולים מאוד. מבנים שניזוקו מחמת רטיבות או מים נדרשו לעבור שיקום רציני ביותר שכלל גם בנייה מחדש, חפירות וכל מה שכלול בכך.

בדרך כלל הנזק מתחיל בקטן ואנו לא מייחסים לכך תשומת לב רבה מידי. הרטיבות על הקיר יכולה להיות רק כתם קטן ומכוער שלא תמיד גורם לנו לפעול מיד. אבל חשוב לדעת שמים אינם עומדים. ברגע שהם מתחילים לחלחל, הם פוגעים בטיח, בצבע ובכל מה שמסביבם. אז אם תרצו להימנע מנזקים גדולים שידרשו גם תיקונים מאסיביים שעולים הון, כדאי לעצור את זה מיד בהתחלה.

אז מה הדרך של שיקום נזקי מים? הנה המדריך המלא.

המדריך המלא

  • כאמור, חשוב מאוד לבצע את השיקום כמה שיותר מוקדם. גם אם אתם חושבים שמדובר רק בכתם אסתטי קטן על הקיר, לא כדאי להקל ראש. פנו מיד לאיש מקצוע שיידע כיצד להדריך אתכם ולבצע שיקום נזקי מים.
  • בכדי לבצע את השיקום, יש לאתר תחילה את מקור הנזילה. לעיתים עבור פעולה זו נדרשים כלים טכנולוגיים מתקדמים כמו מצלמות תרמיות וכדומה. כאשר נעצור את זרימת המים במקור התקלה, יש לבצע איטום עמיד במקום.
  • במידה והרטיבות כבר החלה להתפשט יש לבצע ייבוש בכל האזורים הרטובים שעלולים להזיק לכם. מטרת פעולה זו הוא ייבוש כל השטחים הנגועים בכדי למנוע נזק עתידי.
  • לאחר הייבוש, יש לבצע שיקום נזקי מים במובן הפשוט ביותר. לעיתים זה כולל גם בנייה, צביעה ואיטום מחדש.