מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אינסטלטור?

אינסטלטור בירושלים JPLUMB

במערכת האינסטלציה והביוב עלולות לקרות תקלות שונות. שתיים מהבעייתיות ביותר הן נזילות בצנרת הפנימית והמוסתרת וסתימות במערכת הביוב שבעומק האדמה. תקלות אחרות הן נזילות באביזרי קצה דוגמת: ברזים, כיורים וסיפונים. יש גם תקלות בניאגרות שמפסיקות לתפקד ועוד כהכנה וכהנה. אינסטלטור מקצועי מטפל בכל בעיה שהיא במערכות אלו והוא זמין גם למקרים דחופים, ראו לדוגמה אינסטלטור בירושלים JPLUMB. יחד עם זאת, לא תמיד כדאי למהר ולהזמינו כי, לעיתים, מדובר על תקלות שניתן לאבחן ולטפל עצמאית. 

מבחר תקלות הניתנות לאבחון עצמי

בדיקת תקלה בצורה עצמאית נעשית על פי סוג הבעיה. נזילות קלות אינן מאובחנות מיד והסימנים הם לרוב כתם רטוב המתפשט על הקיר או על התקרה. ניתן לוודא סופית שמדובר על נזילה פנימית ולא נזילה חיצונית הנובעת מאיטום לקוי. מה שיש לעשות הוא לסגור את כל הברזים בבית ולגשת לשעון המים המרכזי. אם הוא עדיין מסתובב הרי שקיימת נזילה. דוגמא אחרת: סתימה בכיור יכולה לנבוע מלחץ מלכלוך מקומי ולא מבעיה מורכבת. ניתן לנסות לפתוח אותה עם פומפה ובמקרים רבים, היא נעלמת. השיטה היא מילוי הכיור במים בגובה מספר סנטימטרים והפעלתה. נוצר לחץ הדוחף את הלכלוך והמים מתחילים לזרום כהלכה.

תקלות בביוב

סתימות ביוב רציניות גורמות לפריצת מים דרך מכסי הביוב או האסלות. כאן ברור שמדובר בתקלות רציניות. מי שרוצה לבדוק בעצמו ויש לו את הכלים לכך יכול להרים את מכסי הביוב ולהיווכח כי הבריכה מלאה במים. סתימה בצנרת פנימית גורמת אף היא לעצירת מים ולעלייתם באסלות. ניתן לבדוק את מורכבות הסתימה גם על ידי שפיכת חומר חומצתי פנימה. לעיתים, הוא ימיס את השורשים ויפתח את הסתימה. אינסטלטור מקצועי יכול לייעץ טלפונית ולפתור בעיות.

> קראו גם על התקנת נקודות אינסטלציה בירושלים!