לאיזה זרם ביהדות אתה שייך לפי הכיפה שלך?

לאיזה זרם ביהדות אתה שייך לפי הכיפה שלך?

הכיפה היא פריט לבוש יהודי – הוא מסמל את היראה שיש ליהודי כלפי בוראו. אם חשבתם שמניחים כיפה ובזה מסתיים העניין, שימו לב – יש סוגים שונים של כיפות אישיות בשלל צבעים, גזרות וסגנונות. וזו לגמרי לא בחירה מקרית. כי הכיפה אותה אתם בוחרים מספרת עליכם ועל ההשתייכות שלכם. על היהדות שלכם ועל החברה אליה אתם משייכים את עצמכם. אז לפני שאתם בוחרים באופן אקראי – בואו וקראו על כך.

סוגים שונים של כיפות

  • כיפה שחורה – נתחיל עם הכיפה השחורה. מדובר על כיפת קטיפה שחורה וחלקה אשר לרוב מעוטרת סביב עם סרט ששחור אף הוא. זו כיפה חרדית לכל דבר. הכיפה אשר מקובלת מאוד בקרב הציבור החרדי. בקרב הילדים הקטנים תהיינה הכיפות צבעוניות ואף ישלבו אלמנטים שונים לקישוט.
  • כיפה סרוגה – נמשיך עם כיפה סרוגה. זו כיפה שלרוב מיוצרת בעבודת יד בסריגה של עין אחר עין במסרגה. כיפה זו מייחדת את הציבור הדתי. הללו לובשים כיפות סרוגות בצבעים שונים. לרוב תשלב הכיפה יותר מצבע אחד. ואילו הילדים ילבשו כיפות צבעוניות יותר.
  • כיפות צבעוניות – אנשים שמתחילים את דרכם ביהדות, הם בודקים ומבררים את מה שעומד מאחורי. הם יתחילו בשלב כלשהו לשים כיפה על ראשם. לרוב תהיה זו כיפה צבעונית קטנה למדי. הכיפה תוצמד עם סיכת ראש לשיער כדי שהיא לא תיפול.
  • כיפות לאירועים – יש אירועים שונים בהם מחלקים למשתתפים כיפה. זו יכולה להיות כיפה ממותגת או כיפה סתמית. כיפה עם לוגו או עם כיתוב מעניין. כיפה כזו תוכל לשמש במהלך האירוע וגם ללוות את המשתתפים לאחר מכן.
  • כיפה אישית – ניתן להזמין כיפות בעיצוב אישי. כיפה שעליה מוטבע שם, אות ראשונה של השם וכן הלאה. כיפה כזו עשויה להתאים לילדים אך גם לבני נוער בקרב מגזרים שונים.

אז איזו כיפה מתאימה לכם? ניתן להשיג בחנויות היודאיקה כל כך הרבה סוגים של כיפות בשלל צבעים וסגנונות. למידע נוסף היכנסו לאתר https://www.smallsigns.net/. הכיפה הזו מספרת עליכם ומשייכת אתכם לזרם המתאים לכם ביהדות. אכן, לכל פריט לבוש יש משמעות ואמירה עלינו.