מטבח חוץ בחצר פתוחה? כך תגנו עליו במזג אוויר סוער

מטבח חוץ בחצר פתוחה? כך תגנו עליו במזג אוויר סוער

אחד מהטרנדים בתחום עיצוב הבית שהחלו לצבור תאוצה אצל בתים רבים הוא בנייה של מטבח חוץ בחצר הפתוחה של הבית. מכיוון שחוויית הבישול הפכה להיות גם היא טרנד בפני עצמו, כולם כיום אוהבים לבלות שעות רבות במטבח עם בישולים והכנות של מטעמים עבור משפחה וחברים.

במזג אוויר נעים כמו באביב או בקיץ, חבל לפספס את השמש הנעימה בחוץ ולכן כדאי לעבור לבישול מחוץ לבית. כך החוויה של הבישול הופכת להיות הרבה יותר מעניינת ומיוחדת עבור כל המשפחה, במקום לארח חברים בתוך הבית פשוט נפגשים בחצר הבית שם ניתן גם לבשל את הארוחה שתוגש.

מטבחי חוץ בנויים בצורה כזו שיהיה נוח וכיף גם לבשל בחוץ, וגם לארח את כולם. עמדות הבישול בנויות על פי בחירת המשפחה כך שניתן להתאים את המבנה לפי צורה של חצי ריבוע, או ריבוע שלם שבמרכזו נמצאת עמדת הבישול ומסביב כולם יושבים לאכול.

מטבח החוץ מוצב באפן קבוע מחוץ לבית, כך כאשר יש מזג אוויר סוער בתקופת החורף חשוב להגן על המקום כמה שניתן:

  • הכניסו ציוד ואביזרים שונים שנמצאים במטבח החוץ, ויכולים להתעופף לכל עבר בגלל מזג האוויר. לדוגמה כלי ואביזרים של המנגל, מחבתות או כלי בישול אינם צריכים להיות בחוץ חשופים. לכן מומלץ להכניס אותם אל תוך הבית כשהם לא בשימוש.
  • הקפידו לכסות את משטח המנגל או הכיריים בתקופת החורף, כאשר הם אינם בשימוש לתקופה ארוכה. בדרך הזו תשמרו על עמידות המכשירים ותחסכו בלאי מיותר, או תיקונים יקרים.
  • דברים שיכולים לעוף ברוח חזקה מומלץ לקבע או לקשור. כסאות הבר של מטבח החוץ אינם נמצאים בשימוש במהלך החורף, כך שכדאי לאחסן אותם במקום סגור או לקבע אותם למשטח המטבח שלא יינזקו במזג האוויר.

מטבחי חוץ מחומרים איכותיים בלבד

מכיוון שמטבחי החוץ הם מבנים קבועים שנמצאים מחוץ לבית לאורך כל השנה, איך דרך לכסות אותם בצורה מיטבית במהלך עונת החורף במיוחד כשמדובר על מטבחי חוץ גדולים. לכן, הקפידו לבחור את מטבח החוץ שתבנו על פי איכות החומרים ממנו הוא עשוי, כך שיהיו עמידים וחזקים בכל מזג אוויר. לפרטים נוספים היכנסו לאתר של גנץ מטבחים.