משחקי חשיבה מעניינים לילדים ומבוגרים

משחקי חשיבה

על פניו, היינו יכולים לחשוב שכל הרעיון של משחקים לילדים ולמבוגרים בכלל ובפרט משחקי חשיבה, ייעלם מהעולם בעידן האינטרנט, בעידן בו כל אחד מאיתנו מחזיק מכשיר סלולר עם מגוון אפליקציות ומשחקים אשר מחייבים חשיבה כזו או אחרת. הרי מה הטעם במשחקי חשיבה שמחייבים אותנו לשתף עוד אנשים, אם אנחנו יכולים למצוא בקלות משחקים בהם אנחנו יכולים לשחק לבד וליהנות מהם בעצמנו?

ובכן, לא כך פני הדברים. אנחנו יכולים למצוא גם היום מגוון משחקי חשיבה מעניינים שמתאימים לילדים ולמבוגרים. משחקים אלה ניתן לשחק בבית, בבית הספר או במקומות אחרים, ובמקרים רבים מדובר במשחקים אשר נהוג להשתמש בהם במסגרת ימי כיף, ימי גיבוש וכדומה. מדובר על משחקים שהמטרה שלהם היא אומנם לפתח חשיבה ייחודית, אך מעבר לכך המטרה שלהם היא לייצר עבודה קבוצתית, להתגבש, לקבל החלטות ביחד ולנסות לפתור תהליכים מורכבים באופן קבוצתי.

אנחנו יכולים למצוא, כאמור, דוגמאות שונות למשחקי חשיבה מעניינים לילדים ולמבוגרים. בין היתר מדובר על משחקים בהם נדרש חוש טכני, יכולות פיזיות, יכולות חשיבה ייחודיות, לפעמים מדובר על משחקי שולחן ולפעמים על משחקים שמתבצעים בשטח, בין אם זה, למשל, הצורך למצוא דברים, לפתור חידות מעשיות, לייצר דברים ועוד. כפי שניתן להעריך, כל משחק מתאים לגיל של האנשים שאמורים להשתתף בו, וכן כל משחק אמור להתאים לתנאי השטח. הרי אין טעם לנסות לשחק משחק אם התנאים במקום לא מאפשרים זאת.

חשוב להדגיש, שימוש במשחקי חשיבה הוא פתרון מאוד טוב במקרים שונים. מדובר בפתרון אידיאלי אם רוצים לארגן ימי גיבוש לקבוצות במקומות עבודה, במוסדות לימוד וכדומה, וכן מדובר בפתרון אידיאלי בתור הפעלות לילדים ובני נוער, הן במסגרת בתי ספר, ימי הולדת, אירועי תנועה ועוד.

כל מה שצריך זה פשוט לבחור את המשחקים המתאימים באתר https://www.odteam.co.il/ , את השטח הנכון לבצע את המשחק, את המועד המתאים וכן צריך לספק את כל התנאים לשם כך. רצוי מאוד שיהיה מי שידריך את המשתתפים כיצד לשחק את המשחק, מה ההוראות ומה עליהם להשיג בסופו של דבר.