שיש למטבחים

שיש למטבחים

אין ספק שאחד האלמנטים העיקריים והחשובים ביותר בעיצוב המטבח הוא השיש אותו אנחנו מתקינים על גבי ארונות המטבח שעומדים על הרצפה ומשמש לנו בתור משטחי עבודה לצורך בישול, אפייה, חיתוך וכל דבר אחר.

אנחנו יכולים למצוא בחברות המטבחים השונות, קטלוגים עשירים ומגוונים של סוגי שיש שונים. סוגים אלו נבדלים אחד מהשני, הן באיכות, הן בסגנון, הן בעיצוב ומן הסתם גם בעמידות. כל שיש בנוי אחרת וכל שיש עמיד בצורה שונה.

כשאנחנו מחליטים לבנות מטבח חדש, בין אם זה בבית חדש ובין אם זה בבית שזה עתה עבר שיפוץ, הרי שאנחנו צריכים לשים לב לפרטים שונים. בין היתר אנחנו צריכים להתייחס לשאלה, איזה מסוגי השיש יכול להתאים לנו על פי פרמטרים שונים, וכן, איזה מסוגי השיש יכול להשתלב במטבח שלנו באופן מלא.

צריך להדגיש, בדומה לארונות מטבח ובדומה לאריחי קרמיקה, הרי שגם השיש הוא מוצר שאנחנו לא נחליף אותו לעיתים תכופות. סביר להניח שאנחנו נתקין אותו פעם אחת, והוא ישמש אותנו במשך שנים רבות, בהנחה כמובן שמדובר בשיש חזק ועמיד, שיש שאנחנו יכולים לסמוך על האיכות שלו.

ישנם, כאמור, פרמטרים שונים על פיהם אנחנו נבחר שיש למטבחים, הנה כמה דוגמאות לכך:

ראשית, אנחנו נבחר שיש שנחשב חזק ועמיד, כך שהוא יוכל לשרת אותנו זמן רב. זה אומר שהוא לא יישחק, זה אומר שהוא לא יישרט, ולא ייהרס בשום צורה שהיא.

שנית, אנחנו צריכים למצוא שיש שמתאים לעיצוב שלנו, זה אומר שאנחנו צריכים לבחון סוגי שיש שיכולים להשתלב בין עם ארונות המטבח ובין עם אריחי הקרמיקה ובכלל עם מאפיינים שונים במטבח שלנו.

שלישית, חשוב שאנחנו נבחר שיש שקל לנקות אותו. אנחנו לא נרצה להרכיב שיש שיתלכלך בקלות על ידי חומרים שונים, מה שעלול להקשות עלינו מאוד במהלך הזמן. אנחנו צריכים לזכור, בכל פעם כשאנחנו מבשלים או מכינים משהו לאכול, סביר להניח שהשיש יתלכלך, ולכן חשוב לבחור סוג שניתן לנקות אותו בצורה פשוטה ונוחה וכן שיש אשר יהיה עמיד לכל תכשירי הניקוי השונים.