שעון נוכחות – האם שעוני נוכחות רלוונטיים בעידן האפליקציות

פעם כאשר עובד היה מגיע לעבודה הוא היה לוקח את כרטיסיית הקרטון שלו ומעביר אותה בשעון נוכחות שהיה בסמוך וכך המעסיק שלו ידע כמה שעות הוא עבד, באיזה שעה הגיע ובאיזה שעה עזב. אך מאז דברים השתנו דברים רבים, יש התפתחויות טכנולוגיות ושעון הנוכחות וכל מה שנוגע אליו השתנה משמעותית. 

מה השינויים שחלו בשעוני הנוכחות בשנים האחרונות

שעוני הנוכחות עברו מספר שינויים מאז שהחלו ככרטיסיית קרטון, התקדמו למערכות יותר מתקדמות וחכמות של העברת כרטיס מגנטי במכשיר חכם דרך שימוש בקופה חכמה גם לטובת בקרה על כניסה ויציאת עובדים ועוד. בין היתר חלו שינויים נוספים בעיקר סביב התפתחות הטלפונים החכמים ופיתוח אפליקציות מתאימות אך גם בשל שינויים רבים שקרו בשוק העבודה שהפכו מקצועות רבים בהם עובדים מרחוק, מסתובבים בשטח ונושא החתמת כרטיס נוכחות לא תמיד אפשרי או מתאים.

האם עסקים צריכים שעוני נוכחות בעידן האפליקציות

למרות הקדמה, ולמרות ההתפתחות הטכנולוגית ישנם עסקים רבים אשר עדיין זקוקים לשעון נוכחות ומעקב אחר שעות העבודה של העובדים שלהם, בעיקר בתחומים בהם התשלום לעובד מתבצע על פי שעות עבודה בפועל. בין התחומים בהם שעוני נוכחות עדיין קיימים אפשר למצוא:

  • מפעלים יצרניים.
  • חנויות ובתי עסק בהם עובדים לפי משמרות.
  • חברות וארגונים המשלמות לעובדים לפי שעות ולא גלובלי.

איזה סוגים של שעוני נוכחות קיימים היום בשוק

השעונים הקיימים היום בשוק הינם חכמים ומתקדמים מאוד, יש שעונים בהם משתמשים בתביעת אצבע או זיהוי פנים של העובד ויש גם את השעונים הישנים והמוכרים של העברת כרטיס מגנטי, החתמה של כרטיס שעות ויש אפילו שעוני נוכחות מבוססי אפליקציה. מידע נוסף באתר זד בי אם