עדשות מגע צבעוניות – האם הן מסוכנות?

עדשות מגע צבעוניות

בזכות עדשות מגע צבעוניות אפשר להחליף את צבע העיניים, ממש כפי שצביעת השיער מקנה לנו מראה חדש ושונה. חשוב לדעת כי העדשות הללו אינן מסוכנות, בתנאי שעושים דבר אחד פשוט. תמיד, צריך להכיר את הנחיות השימוש. מי שמקפיד/ה על כך יכול להשתמש בהן ללא שום חשש ובבטחה.

השתמשו אך ורק בעדשה סטרילית לחלוטין

על מנת שהשימוש יהיה בטוח, וודאו שאתם משתמשים בעדשות נקיות לחלוטין. עדשות מגע צבעוניות צריכות להיות סטריליות בזכות אחת משתי שיטות. אם זו עדשה חד פעמית, תמיד השליכו אותה לאחר השימוש. אל תכניסו לעין אחת משומשת.

אם זו עדשה רב פעמית, חטאו אך ורק עם חומרי חיטוי ייעודיים. לא לשטוף במים וסבון.

העדשה אישית, חד משמעית

הכלל הנוסף שהופך עדשות מגע צבעוניות לבטוחות ולא מסוכנות הוא שימוש אישי. לעולם, באופן חד משמעי, אל תחליפו עדשות עם מישהו אחר. אל תשאילו ממישהו, גם לא בשביל "רק לנסות" ולא בשביל "יום אחד וזהו".

העברה מאדם אחד לשני עלולה להעביר גם זיהומים ומחלות. העין אמורה להיות סטרילית ולכן, השימוש הוא תמיד אישי, ורק בעדשה סטרילית.

הימנעו משימוש ממושך יותר מדי

אמנם יש כיום עדשות בעלות יכולת טובה של העברת חמצן, אבל עדיין העין צריכה להתאוורר מזמן לזמן. לרוב, לא מומלץ שימוש רצוף של לא יותר מ-8 או 12 שעות (תלוי בסוג). לאחר שחולף פרק זמן זה צריך להשאיר את העין חופשיה להתרעננות.

בנוסף, אם אתם מרגישים גירוי בעין או שהיא דומעת, גם אז זה מסר שהעין צריכה זמן מה להתרעננות. לסיום, ריכשו עדשות מגע צילינדר או עדשות מגע צבעוניות, רק ממקור מוסמך, ללא חיקויים זולים, כך תשמרו על העיניים שלכם.