תנור קומפקטי – מתי זה כדאי ואיך בוחרים

תנור קומפקטי

מגורים בדירה שכורה קטנה, או בבית קטן, בהם אין צורך בבישול בכל יום, הופכים לאטרקטיביים יותר במידה ומוצרי החשמל מותאמים לשטח המחיה. בכך למשל, אפשר למצוא מדיחי כלים קטנים, כיריים חשמליות, ארונות אחסון מותאמים לדירות קטנות, וכן, גם תנור קומפקטי המיועד למי שאין לו צורך בתנור גדול במיוחד.

כיום, חנויות החשמל מציעות מגוון רחב של תנורים, ביניהם גם תנורי אפייה בילט אין קומפקטיים, שמתאימים עבור משפחות קטנות, זוגות ורווקים.

אבל כיצד בנוי תנור קומפקטי?

מכשיר זה, מיוצר בדרך כלל בגודל סטנדרטי, מאפשר להכניסו אל נישות בגודל קבוע שנמצאות במטבח. הנישות בנויות במטבחים בדירות קטנות או בינוניות. הנישה יכולה להכיל תנור בנוי ברוחב של 60 סנטימטרים, בעומק של 58 ס"מ, וגובה של 60 סנטימטרים בלבד.

מה אפשר לחמם ולאפות בתנור קומפקטי?

תנורים כאלה בשל רוחבם הנכון, העומק והגובה היעילים (ראו כאן) – מאפשרים אפייה, חימום והכנת כל תבשיל בתבניות אפיה מס 6. תבניות האפייה מאפשרות אפיית מאפים בקלות, באמצעותן ניתן לאפות לחם, בורקסים, עוגות, תבשילים, ובעצם כל תבשיל, מנה או מאכל שמתאים למשפחה קטנה.

עוצמת האפייה בתנורים קומפקטיים עומדת על 2300 וואט. בזמן שמאוורר טורבו מאיץ את תהליך האפייה, ומספק חימום מהיר יותר של כל מאכל.

למה יש לשים לב בבחירת תנור קומפקטי

כאשר אתם בוחרים את מכשיר החשמל שיחמם עבורכם אוכל, שימו לב כי הוא קל לניקוי, כי יש לו טיימר מכני, והזכוכיות שבו נשלפות לניקוי יעיל של חלל האפייה. וודאו כי ישנה דלת נוחה ומעוצבת שקופה שמאפשרת בחינת המאפים והתבשילים. בעוד שיש לבחור תנור עם מאוורר קדמי, דירוג אנרגטי ברמה A (מה שמאפשר חסכון בחשמל) ותבניות מתאימות.

באמצעות בחירה נכונה, תוכלו להשתמש בתנור בקלות, ולהכין כל מה שתרצו עבורכם ועבור האנשים שאתם אוהבים.

לסיכום, חנויות חשמל ורשתות שיווק, מציעות מגוון תנורים ואמצעי חימום מזון, וזאת גם עבור משתמשים קלים. כדי לבחור במוצר נכון, חקרו אודות תנורי אפייה מסוגים שונים, ובחרו את המתאים לכם ביותר מבחינת תקציב וצרכים.