חלוקת רכוש בגירושין

חלוקת רכוש

אחד השלבים הקשים ביותר רגשית בתהליך הגירושין הוא חלוקת הרכוש בין בני הזוג. אף שבחלק מהמקרים הני הזוג נפרדים מסיבות טכניות מבלי לריב, עדיין חלוקת רכוש בגירושין היא חלק קשוח מאוד, שמעורר ויכוחים ומריבות.

על מנת שתוכלו לקבל את המגיע לכם בדין, עליכם לשכור את שירותיו של עורך דין גירושין מקצועי שיעזור לכם להגיע להבנות עם הצד השני, עם כמה שפחות מריבות.

גודל הרכוש

בדרך כלל השאלה הגדולה בחלוקת רכוש בגירושין היא לא כמה מחלקים לכל אחד/ת, אלא מה מחלקים ואת מה לא. בעניין הזה קיים הבדל גדול בין זוג בעלי ממון, אמידים לבני זוג אשר רכושם מסתכם בדירה וחפצים בכמות רגילה.

בדרך כלל חלוקת רכוש בגירושין של בני זוג עשירים, נעשה בליווי של אנשי מקצוע רבים. עורך הדין פועל יחד עם מומחי נדל"ן, רואי חשבון, אקטוארים ועוד.

חלוקת הרכוש

החלוקה הבסיסית היא של כל הנכסים והרכוש שבני הזוג צברו במהלך החיים המשותפים שלהם, כגון: מיטלטלין, נכסי דלא ניידי, כלי רכב, פנסיה, זכויות סוציאלית, קרנות השתלמות, פיצויי פרישה, מוניטין עסקי ואישי, כמובן שגם לוקחים בחשבון חובות כספיים של בני הזוג.

חשוב לזכור את ההפרדה בין זוגות שנישאו עד לתחילת שנת 74, אז חלה עליהם חזקת השיתוף לזוגות שנישאו לאחר מכן, אז כבר נכנס חוק יחסי ממון והסדר משאבים בין בני הזוג.

הסכם ממון

כל מה שנאמר הוא רק בנוגע לבני זוג שנישאו ללא חתימה על הסכם ממון. כאשר בין בני הזוג נחתם הסכם ממון לפני הנישואין, או אז יש לחלק את כל הרכוש על פי ההסכם המדויק.

בכל מקרה של גירושין, כדאי להיוועץ בעורך דין או טוען רבני ובאנשי מקצוע.