הטסת כלבים לישראל – המדריך המלא

המאמר באדיבות https://revivolution.co.il

אנשים רבים שרוצים לקנות כלב, בוחרים לייבא כלב מחו"ל. אם גם אתם רוצים לייבא כלב לישראל, יש כמה כללים שחשוב מאוד שתדעו לפני שאתם מזמינים את הכלב. בשנת 2017 נקבעו על ידי משרד החקלאות כמה כללים שהפכו את כל התהליך של הטסת כלבים לישראל לקשה, מורכב ומסובך הרבה יותר. בשורות הבאות תוכלו למצוא את כל מה שאתם צריכים לדעת על התהליך שמצפה לכם.

אם אתם תרצו לעבור את התהליך בקלות רבה יותר, כדאי לכם לעשות את זה בעזרת חברה מקצועית ויש הרבה כאלה. בגלל הקושי שבתהליך הייבוא, חברות רבות המתעסקות בכך, מציעות את שירותיהם בכדי להקל עליכם את התהליך שאתם לא מתמצאים בו.

בדיקות רפואיות

לפני הטסת כלבים לישראל תצטרכו להעביר את הכלב שלכם סדרת בדיקות רפואיות. חשוב לציין כי כלבים בני פחות משלושה – ארבעה חודשים, לא תוכלו להכניס לישראל. מצבם הבריאותי לא מאפשר את הכנסתם של כלבים צעירים מידי לישראל. אם כי ניתן למצוא חברות שמכניסות גם כלבים בני 3 חודשים בלבד.

הטיפולים הווטרינריים שתצטרכו להעביר את הכלב כוללים גם השתלת שבב אלקטרוני בינלאומי בן 15 ספרות. כמו כן ישנם טיפולים רפואיים כמפורט להלן:

  1. חיסון נגד כלבת. יש לבצע חיסון לאחר החדרת השבב, נגד כלבת. יש לבצע את החיסון לפחות חודש לפני הטסת הכלב לישראל.
  2. בדיקת נוגדנים. כמו כן, יש לבצע בדיקת נוגדנים נגד כלבת חודש לאחר קבלת החיסון. חשוב לבצע את הבדיקה מוקדם, מכיוון שתוצאות הבדיקה מגיעות בדרך כלל לאחר 4 – 6 שבועות.
  3. כמובן שלאחר כל הבדיקות תצטרכו להציג תעודת בריאות בתוקף לפני הכנסת הכלב לארץ.
  4. חשוב לזכור להנפיק רישיון יבוא.