כמה נותנים מתנה לברית ?

צלם לברית

הזמינו אתכם לברית מילה, ואתם לא יודעים כמה נותנים מתנה לברית, אז הנה נענה לכם על השאלה בפשטות, תנו כמה שאתם מרגישים, אם יש לכם יכולת לשים גם 2000 ₪ מתנה לברית ובא לכם לפנק ואתם מרגישים שזה מה שאתם רוצים לתת, בהחלט אתם יכולים לפרגן ולתת מתנה יפה לברית.

ועכשיו בפרטים מהו המינימום שצריך לתת לברית :

לכל אירוע ברית יש הוצאות, והיום אנשים רבים רואים את עצמם שהם מגיעים לאירוע בתור אלו שצריכים לכסות את העלויות וההוצאות של האירוע, בשביל שזה יקרה נביא לכם את ההוצאות שיש לכל אחד שחוגג ברית מילה, כמה עולה לו האירוע, נחלק את זה למספר מוזמנים שמגיעים, ואז תדעו כמה המינימום שצריכים לתת ולא רק שיכסה את ההוצאות, אלא שישאיר גם משהו קטן בתור מתנה לזוג הצעיר שבשעה טובה נולד לו ילד.

נותני שירות :

יש לא מעט נותני שירות באירוע ברית מילה, אבל ברוב המקרים מדובר על מוהל + צלם לברית + ספקי אטרקציות.

העלות של מוהל – לפי ההלכה מוהל לא אמור לגבות עבור השירות שלו, אבל המציאות קצת שונה, היום העלות של מוהל היא בין 700 ₪ עד 1200 ₪ וזה כולל את הטקס שהמוהל עושה בנוסף לזה המוהל מגיע ביום שלמחרת הטקס אליכם לבית לוודא שהחיתוך היה תקין והמצב הבריאותי של הילד גם הוא תקין.

העלות של צלם לברית – היום יש צילום ברית מילה, צלם לברית שזה כולל גם צילום ברית + צילום מגנטים ווידאו לכל היותר יכול לגבות 2000 ₪ אם מדובר על חבילה מלאה שכוללת גם וידאו וגם מגנטים ואפילו אלבומים, אבל החבילה הבסיסית עולה 390 ₪ בממוצע שהיא כוללת רק צילום סטילס.

אטרקציות לברית – יש לא מעט אטרקציות לאירועים אבל גם באירועי ברית אפשר להוסיף אטרקציות, למרות שרבים נוטים לא להוסיף, בגלל שמדובר על אירוע קצר בצהריים, לכן בכל מקרה אפשר לקחת את זה בחשבון, כי אתם לא יודעים מה יהיה באירוע, אלא אתם הולכים בלי לדעת מה יהיה ובכל מקרה כדאי מאוד לקחת את זה בחשבון ומקסימום יהיה לזוג עוד כמה עשרות שקלים במתנה.

סה"כ העלות של נותני שירות עומדת לכל היותר על 4000 ₪ לאירוע ברית מילה, וזה בחלק הכי גבוה.

האולם והוצאות נוספות :

העלות של מנה באירוע צוהריים באולם אירועים היא עד 120 ₪ למנה, ואם יש 100 מוזמנים זה יוצא 12000 ₪, במילים זה יוצא שתים עשרה אלף ₪, אליהם נוסיף את העלות של נתונים השירות שזה 4000 ₪, אנחנו מגיעים ל 16000 ₪, שאותם נחלק ל 100 מוזמנים זה יוצא 160 ₪ לאדם, כלומר שמכאן אם תתנו מתנה של 200 ₪ זה יכול להספיק, אבל נהוג לתת קצת יותר בערך 250 זאת מתנה סבבה לאירוע ברית מילה.