כמה ריבית משלמים על משכנתא לדירה שנייה?

הפעם אנו פונים בעיקר למי שרוצה להשקיע בנכס נדל"ן, בדירה מניבה, תוך מיקוד בריביות. אמנם הנושא שלנו הוא משכנתא, אבל אם אתם מתעניינים בימים אלה במשכנתא לדירת מגורים כדי להפסיק לגור בשכירות, הדברים הבאים פחות יעניינו אתכם. אבל אם כבר יש לכם בית ואתם רוצים להתקדם בחיים ולרכוש דירה להשקעה, הנושא שלנו, משכנתא לדירה שנייה והריבית שתצטרכו לשלם, בהחלט רלוונטי בשבילכם. 

ריבית למשקיעי נדל"ן

לכאורה שוק המשכנתאות הוא שוק חופשי, והריבית כלומר מחיר הכסף זה עניין של היצע וביקוש. למעשה, הרגולטור החליט כי יש הבדלים מהותיים בין משכנתאות עבור דירת מגורים ראשונה ובין משכנתא לדירה שנייה. עבור משקיעים, לא קיימת ההטבה של ריבית הכי מוזלת. כלומר, משכנתא לדירה שנייה תהיה לרוב יקרה יותר לעומת משכנתא למגורים. עם זאת, עדיין חשוב להוסיף כי ריבית המשכנתאות ככלל נמוכה מאוד כיום. זה בוודאי נכון כאשר מסתכלים על הלוואות חלופיות כמעט מכל סוג שהוא. אגב, על מנת שלא לעודד יותר מדי משקיעי נדל"ן, הוחלט להטיל מגבלה גבוהה יותר גם באחוז המימון ברכישת דירה להשקעה. לרוב ניתן להגיע לעד 50 אחוז מימון. יש דרכים יצירתיות להשיג לפעמים יותר מזה, אך צריך לבדוק כל מקרה לגופו. 

הבהרה חשובה בעניין רכישת דירה שניה 

אנו לא עוסקים כאן בנקיטת עמדה לגבי רכישת דירה להשקעה או קבלת משכנתא לדירה שניה. על כל אחד לעשות את השיקולים שלו וכמו בכל השקעה יש יתרונות וחסרונות. אולם, מי שמחליט לרכוש דירה שניה, טוב יעשה אם ייעזר בדעתו של יועץ משכנתאות פרטי מיוצאי המערכת הבנקאית, בכדי ליהנות מריבית משופרת וכוח מיקוח מקסימלי, מול גורמים במערכת הבנקאית או אפילו החוץ בנקאית.