איך בוחרים טבעת יהלום

טבעת יהלום

היום ניתן למצוא בשוק מגוון רחב של טבעות יהלום שונות. חלק מהטבעות מעוצבות בעיצוב קלאסי, בעוד אחרות מגיעות בעיצוב מודרני ומיוחד יותר. חלק מהטבעות מגיעות עם יהלום גדול וצלול, דבר שכמובן מעלה בצורה ניכרת את מחיר הטבעת, בעוד טבעות אירוסין אחרות למשל מגיעות עם יהלום קטן וצנוע יותר. אין ספק כי המבחר בשוק עצום, ולכן נשאלת השאלה – כיצד לבחור טבעת יהלום? כמובן שהתשובה לכך מורכבת ממספר גורמים שונים, בין היתר התקציב שעומד לרשותכם, סגנון העיצוב המועדף עליכם, סוג היהלום הרצוי ועוד.

כל הטיפים לבחירת טבעת יהלום מושלמת

השלב הראשון והחשוב ביותר, הוא כמובן לקבל תעודה ממכון גמולוגי המאשר את איכות היהלום. יהלומים נחשבים לאבני חן יקרות ביותר, דבר שכמובן מעלה את הסיכון לטבעות מזויפות. לכן כאשר באים לרכוש טבעת יהלום, יש צורך קודם כל לוודא את המקוריות של האבן, כדי שחלילה לא יקרה מצב ששילמתם הון קטן על זכוכית מעוצבת. יהלום מקורי חייב להגיע עם תעודה גמולוגית, אשר מספקת מידע לגבי סוג היהלום והמאפיינים השונים שלו. התעודה תספק לכם מידע לגבי רמת הניקיון של האבן, צורת החיתוך שלה וכמובן הצבע שלה. כמו כן, זוהי הדרך הטובה ביותר לוודא כי מדובר על יהלום חוקי, שלא הגיע לשוק בדרכים לא חוקיות הכוללות ניצול.

נקודה חשובה נוספת, היא איכות היהלום הרצויה לכם. רוב האנשים נוטים לחשוב כי מחיר הטבעת מושפע בעיקר מגודל היהלום, אך למעשה הדבר תלוי בעיקר באיכות שלו. אנשים שמבינים בתחום, יעדיפו לא פעם לקנות יהלום קטן וצנוע יותר או תכשיטי יהלומים במאור תכשיטים, אשר יהיו באיכות גבוהה יותר וברמת ניקיון טובה יותר כמו כן, המחיר מושפע מאוד מצבע היהלום, ככל שהיהלום יהיה בהיר יותר, כך הוא יחשב לאיכותי יותר. הדבר נכון גם לגבי פרמטר השקיפות, היות ויהלום שקוף נחשב להרבה יותר איכותי מאשר יהלום בעל קריסטלים ומינרלים שונים. כמובן שגם צורת החיתוך של היהלום משפיעה מאוד על איכותו, היות ויהלום סימטרי יהיה הרבה יותר מבריק. רוב האנשים לא מודעים לכל הפרמטרים האלו, דבר שלא פעם גורם להם לבחור בטבעות פחות איכותיות.