איך לבחור מברשת שיניים שתתאים לילדים?

איך לבחור מברשת שיניים שתתאים לילדים?

מברשת השיניים היא פריט שימושי שמלווה את הילד בכל יום ויום. כדי שהמברשת תוכל לשמש אתכם כראוי ותאפשר לילד לצחצח את שיניו ביסודיות, חשוב לבחור את מברשת השיניים בחכמה. קראו על מספר פרמטרים על איך לבחור מברשת שיניים לילד. כך תצליחו לבחור עבורו את מברשת השיניים המתאימה והאהובה עליו.

כך בוחרים מברשת שיניים לילד

  • מותג – אמנם יש תחומים בהם המותג לא מספר הרבה על המוצר. אבל בכל מה שקשור לרפואת השיניים יש לשם חברה שעומדת מאחורי המוצר הרבה מה לומר. כן, מומלץ להכיר את החברות הגדולות והמומלצות בתחום ייצור מברשות שיניים ולבחור מברשת שיניים שחברה מוכרת ובעלת שם עומדת מאחוריה.
  • גודל – ראש המברשת אמור להיכנס אל תוך הפה של הילד ולטייל שם הלוך וחזור, מעלה ומטה. ולכן חובה לוודא כי המברשת מתאימה בגודלה לפיו של הילד. מברשת גדולה מידי תציק לילד וכמובן שהיא לא תצליח להגיע לכל פינה בפה של הילד.
  • רכות – יש מברשות שיניים ברמות רכות שונות. מברשת קשה עלולה לפצוע ולגרום לחוסר נוחות במהלך הצחצוח. ואילו מברשת רכה ונעימה תאפשר לילד לצחצח שיניים היטב בלי לחשוש ממכות או חוסר נוחות במהלך הצחצוח.
  • עיצוב – הילד צריך לאהוב את פעולת הצחצוח. עליו לשמוח לקבל לידיו את המברשת ואת המשחה ולהתחיל להבריש את השיניים שלו. כדי לעודד את העניין חשוב לבחור לילד מברשת שיניים מעוצבת בסגנון נעים לעין. יש כיום מגוון רחב של מברשות בעיצובים שונים ומגוונים. המברשת צריכה להיות יפה ונעימה, אך מעבר לכך – למצוא חן בעיני הילד שלכם. תוכלו לבחור יחד אתו את המברשת הרצויה לו בצרכנייה, ולאפשר לו ליהנות מצחצוח עם מברשת אהובה עליו. ד"ר ענת בניאל תשמח לייעץ לכם בנושא באופן מקיף.
  • איכות – יש מברשות שיניים ברמות איכות שונות. האיכות מתבטאת גם במחיר של המברשת. שימו לב לכך ובחרו מוצר איכותי ועמיד שיוכל לשמש את הילד בנוחות לאורך תקופת מה. אמנם ההמלצה היא להחליף אחת לתקופה קצרה את המברשת, אבל במהלך תקופה זו על המברשת להיות שימושית ונוחה, לשמור על סיבים ישרים ומראה כחדש.