איך לבחור אוכל לגורי החתולים שלכם

חתולים הם חיות מחמד מתוקות וכיפיות, אך מדובר על בעל חיים מסוג קרניבור הניזון מאכילת בשר מן החי, ולכן התזונה שאנו מביאים לחתולים שלנו צריכה להיות בריאה ומאוזנת בהתאם לצרכים הבריאותיים שלהם, במיוחד עבור גורי חתולים קטנים הזקוקים לכל אבות המזון כדי לגדול, להתחזק ולהתפתח כמו שצריך מבחינה גופנית ובריאותית.

כיוון שקיים היצע גדול ומגוון במיוחד של אוכל לחתולים בחנויות בעלי חיים, חשוב לדעת איך לבחור אוכל לגורי החתולים שלכם שיהיה גם טעים וגם מזין. לשם כך מומלץ להביט בפירוט הרכיבים הרשומים על גבי שק המזון היבש לחתולים, ולוודא כי הוא מכיל את אבות המזון החשובים ביותר שיספקו לחתול אנרגיה וויטמינים חיוניים להתפתחותו.

 

חשיבות רכיבי חלבון מן החי במזון לחתולים

בראש ובראשונה חשוב לוודא כי שק האוכל מכיל חלבון מן החי בכמות גבוהה, כיוון שכפי שהזכרנו חתולים הינם קרניבורים הניזונים מבשר טבעי המכיל כמות גבוהה של חלבון. החלבון מסייע לבריאות החתול ומשפיע על חוזק השרירים, בריאות העור והפרווה וכן את האנרגיה שהוא זקוק לה כדי להתפתח.

יש לקחת בחשבון כי שקי מזון מסוג אולטרה פרמיום מכילים חלבון מן החי בצורתו הטבעית וכמרכיב ראשון באוכל, ולכן המחיר של שקי מזון אלו יהיה גבוה יותר לעומת סוגי מזון אחרים מסוג פרמיום או סופר פרמיום, המכילים גם הם חלבון מן החי אך לא בכמות ובאיכות כמו האולטרה פרמיום.

 

הימצאות דגנים באוכל לחתולים – טוב או רע?

ניתן לראות על שקי מזון רבים רשימה ארוכה של רכיבים המכילים דגנים כמו תירס, חיטה, אורז וכו' כאשר לרוב חתולים אינם זקוקים לדגנים בתפריט התזונה היומיומי שלהם כדי להתפתח ולגדול. כדי לבחור אוכל איכותי כדאי לזכור כי מצד אחד מדובר על מרכיב שעוזר להגדיל את נפח השק ולהוזיל עלויות, אך מצד שני אם מדובר על דגנים מלאים ומזינים בנוסף לחלבון מן החי – הרי שמדובר על מזון איכותי ובריא עבור החתול.