איך להוזיל את עלויות החשמל בבית?

דוד שמש חכם

ככל שהעולם מתקדם יותר אנחנו מכניסים הביתה עוד ועוד מוצרי חשמל. מוצרי החשמל ממלאים את החיים שלנו בכל כיוון ובכל תחום שרק נפנה. אם תעשו סיבוב מהיר בבית כדי לסקור ולספור את מוצרי החשמל שיש לכם בבית, תופתעו לגלות שמדובר בכמות גבוהה הרבה יותר מכפי שחשבתם.

אז ברור שככל שיש לנו יותר מוצרי חשמל אנחנו גם משלמים יותר על צריכת החשמל. מוצרי החשמל בבית סוחבים כל אחד מהם חשמל בהתאם לפעילות של המכשיר כאשר הכול יחד מצטרף לסכומים בלתי מבוטלים.

אז האם יש דרך להוזיל במעט את עלויות החשמל?

השאלה הנ"ל היא שאלה שהיא נכונה תמיד אך היא נכונה עוד יותר כאשר הקיץ מפנה את מקומו לחורף והחורף הקר משתלט על כל תחום מהחיים שלנו. כך למשל אנחנו חייבים לחמם את הבית בתנורי חימום או מערכת מיזוג שסוחבים כמובן חשמל. אנחנו חייבים להפעיל את הדוד החשמלי כדי שיהיו לנו מים חמים לרחצה ואנחנו גם לא יכולים לתלות כביסה לייבוש במרפסת ועל כן מייבש הכביסה יפעל אף הוא שעות נוספות. קראו בהרחבה על דוד חשמל!

ברור אם כן כי מדובר בכמה וכמה מוצרי חשמל בסיסיים ויקרים מאוד שמשפיעים במידה רבה על עלויות החשמל החודשיות. כאן אנחנו מבקשים להידרש לסוגיה האם יש מה לעשות כדי להשפיע על הורדת המחירים ועל הוזלה של עלויות החשמל.

קנו דוד חכם

אז לא בכל דבר תוכלו לחסוך. בחימום הבית למשל אין הרבה קיצורי דרך. בגדול החימום של המזגן הוא הכי זול אך הוא עדיין יקר אחרי הכול. התאורה יכולה להיות על בסיס לד ואז גם היא תהיה זולה יותר וחימום המים גם כשייעשה ע"י דוד שמש חכם, יחסכו גם כן עלויות מיותרות.