מאגרי תמונות למה יש כל כך הרבה מאגרים בחינם?

המאמר באדיבות https://elements-of-design.org

ברשת ניתן למצוא הרבה מאוד מאגרי תמונות בחינם. כלומר לא תצטרכו לשלם עבורן וללא ציון זכויות יוצרים. בכל מה שקשור לעולם הדיגיטל, הרשת מלאה בתמונות, הן גם קשורות ישירות לתכנים הרבים, ויש גם קבצי וידאו.

מי עושה שימוש  בתמונות בחינם?

עדיף לשאול מי לא עושה? בוני אתרים, משרדי פרסום, שיווק, כותבי תכנים, העוסקים בעיצוב גרפי ועוד. ישנם כמה מאגרי תמונות מומלצים(2) אשר מציעים תמונות בחינם ויש באותו האתר גם תמונות שיש לשלם עליהן.

חינם או תמורת כסף?

לרוב מי שעושה שימוש בתמונות מאגרי חינם אלה אנשי שיווק, משרדי פרסום, בוני אתרים גרפיקאים ועוד. לעיתים הם מוצאים כי כן יש מקום לרכוש את התמונה, ובפעמים אחרות, עדיף להשתמש בתמונות בחינם. 

מדוע התמונות כה חשובות?

תכנים ללא תמונות אינם שווים הרבה, לעיתים זו התמונה שתמשוך את הגולשים להמשיך ולקרוא. הן כלי מצוין לקידום אתרים, למכירות, לשיווק ולפרסומות.

לעיתים כאשר אין תמונה בתוכן, הוא יתפרש כמשעמם, אנשים עלולים לפנות לאתרים אחרים, יותר מרשימים.

הורדת תמונה ללא תשלום

מן הסתם זוהי ההצעה האטרקטיבית ביותר. אתם מורידים תמונה רלוונטית לתוכן, אך לא תמיד הן יצירתיות או ייחודיות ומתאימות בול למה שרציתם. בין התמונות בחינם, לא קיימת אלטרנטיבה שכזו.

מה לגבי זכויות יוצרים?

שימוש בתמונות שנועדו להורדה בתשלום, בעלות זכויות יוצרים, יהיה עליכם לשלם עבורן וגם לתת קרדיט. אם לא תעשו זאת, תהיו חשופים לתביעה משפטית בגין הפרת זכויות יוצרים. אולם בלא מעט אתרים מציעים לכם גם אופציה אחרת – ניתן להשתמש בתמונות, להפיץ אותן באופן חופשי.

אילו תמונות תוכלו למצוא?

פורטרטים, איורים, עולם התעשייה, שירותי בריאות, אוכל, תמונות נוף, תמונות בעלי חיים, ועוד, המבחר הוא רב.

אולי יעניין אותך גם קניית תמונות באינטרנט(4)