ציפורן חודרנית – זו הדרך למנוע אותה

טיפוח שגרתי של כפות הרגליים כולל גם גזיזה וסידור של הציפורניים ברגליים, שאלו צומחות באופן טבעי בהדרגה ולכן דורשות עיצוב אסתטי שלהן על פי הצורך. גזיזת הציפורניים יכולה להיעשות בקלות באופן עצמאי על ידי מספריים ייעודיות לכך, אך כאשר תהליך ושיטת הגזיזה נעשים בצורה לא נכונה – הציפורניים גדלות בצורה לא טבעית ולא נכונה, דבר העשוי לגרום בסופו של דבר לאי נוחות וכאב רב ובמילים אחרות ציפורן חודרנית.

מה עושים וכיצד למנוע זאת? הנה כמה דברים שכדאי לדעת בנושא.

מה זה ציפורן חודרנית?

מדובר על בעיה אסתטית/רפואית בה הציפורן בכף הרגל (ואפילו ביד) גדלה בצורה עקומה ולא נכונה, וכך היא למעשה צומחת בקו לא ישר היישר לתוך העור הצמוד לציפורן. כתוצאה מכך הציפורן חודרת לעומק הבשר ברגל או ביד, ונוצרת דלקת וכאב רב כתוצאה מחדירת גו זר לתוך הגוף.

כיצד אפשר למנוע התפתחות של ציפורן חודרנית?

מניעת התפתחות של ציפורן חודרנית מתחילה מטיפול נכון בציפורניים, שזה כולל תהליך גזיזה נכון ובצורה ישירה כדי שלא יהיה חלק מעוגל או לא ישר בציפורן שימשיך לגדול באופן טבעי לתוך העור. גזיזה מעוגלת של הציפורן מייצרת מרווחים בצידי הציפורן המעודדים את הצמיחה הלא רצויה, ולכן חשוב לבצע גזיזה ישירה של הציפורניים, ובמיוחד בבוהן שהיא האצבע בעלת הסיכון הגבוה ביותר להתפתחות ציפורן חודרנית.

אפשרות נוספת למניעת ציפורניים חודרניות היא הימנעות מנעילה של נעליים צמודות מדי, כך שלציפורניים יהיה מרחב מספיק בתוך הנעל והן ימשיכו לצמוח בצורה ישירה וטבעית.

מה עושים כשנוצרת בעיה כזו?

במקרה של התפתחות ציפורן חודרנית, חשוב לפנות בהקדם למכון פדיקור רפואי המתמחה בטיפול ומניעה של בעיה מטרידה וכואבת זו.