אבנים בכליות: תסמינים ודרכי אבחון

תסמינים לאבנים בכליות

אם אתם חוששים מאבנים בכליות, אבל לא בטוחים האם זה באמת הסיפור, המאמר הבא יעזור לכם להבין איך בודקים האם יש לכם אבנים בכליות או שזה משהו אחר.

ראשית, נאמר שאבנים בכליות הן אחת המחלות עם הכאבים החזקים ביותר. אנשים שסובלים מאבנים בכליות, סובלים מכאבים חזקים מאוד, לפעמים בלתי נסבלים.

כמובן שיש רמות של אבנים בכליות, אולם בדרך כלל זה מתאפיין בכאב חד באזור הבטן מתחת לצלעות, כאב חד ופתאומי. אז הנה כמה דרכי אבחון של תסמינים לאבנים בכליות, המשיכו לקרוא כדי לדעת.

אבנים בכליות

התסמין הבולט ביותר לאבנים בכליות, הוא כאב הבטן הפתאומי שמופיע, זהו כאב חד בדרגות כאב שונות. תסמין נוסף הוא חום והקאות. זו תגובה טבעית של הגוף לעצם הזר שנמצא בתוכו. החום וההקאות מגיעים בתדירות ובעוצמות שונות, אבל מגיעה אתן גם חולשה כללית כתוצאה מאיבוד נוזלים והחום. לפעמים יכולות להיות גם סחרחורות ותחושת בחילה. אם אתם מתקשים בשירותים במתן שתן או שהשתן בצבע עכור, זה גם יכול להעיד על אבנים בכליות.

הדרך הטובה ביותר לבדוק היא כמובן לפנות אל ייעוץ של מומחה אבנים בכליות. הוא יוכל להגיד לכם לא רק האם אתם סובלים מזה או לא, אלא מה חומרת המצב ומה צריך לעשות. אולם בשלבים הראשוניים תוכלו להסתמך על התסמינים הללו כדי לדעת האם אכן מדובר באבנים בכליות או משהו אחר.

הדרך למנוע אבנים בכליות היא להקפיד על תזונה נכונה שתתפרק לחלוטין בגוף בלי להשאיר עקבות מסוכנים שהופכים עם הזמן לאבנים בכליות. שתייה מרובה ונקייה גם היא חשובה כדי שלא ייווצרו הגושים שיוצרים את האבנים בכליות.