טיפוס הרים – מה כל כך מדליק בזה

טיפוס הרים - מה כל כך מדליק בזה

טיפוס הרים – מה כל כך מדליק בזה

טבע האדם זה סקרנות וחקירה, מה שעוצר בדרך כלל אנשים מלהתפתח זה הפחד מטעיות והכישלון שאלול להגיע.
על כן אנו נעזרים מאנשים בעלי ניסיון, אם זה מהמשפחה או חברים קרובים כדאי לקבל החלטות נכונות.
זה נכון גם כאשר אנו מדברים על טיפוס הרים בחו"ל או בארץ. עליכם להבין כי בטיפוס הרים אין מקום לטעויות מכיוון שעל כל טעות משלמים לעיתים גם בחיים ועל כן יש לעשות הכול בכדי שהטיפוס יהיה בטוח וחף משגיאות או ליקויים בשביל החיים שלנו.

מדוע לא כדאי לטפס על הר ללא מדריך?

אין ספק כי טיפוס על הרים הוא אחד הדברים המהנים ביותר שיש והכיפיים ביותר שיש וזאת מכיוון שאנו מתגברים על איתני הטבע. אך העניין עם טיפוס הרים הוא שאתה חייב לדעת מה אתה עושה וזאת בכדי להבטיח כי הטיפוס יהיה מושלם. על רקע זה אנו חייבים לציין כי לא כדאי לטפס על הר ללא מדריך בטח אם אתם מתחילים בתחום. עליכם להבין כי מדריך ילמד אתכם בצורה הרבה יותר טובה כיצד לטפס וישמור על הבטיחות שלכם בצורה הטובה ביותר שיש. יש הבדל גדול בין טיפוס עצמאי ובין קורס טיפוס עם מדריך וזהו משהו שאתם חייבים לתת עליו את הדעת.

מחפשים אחר מדריך?  שימו לב כמה הוא מנוסה

כמובן שאנו צריכים לעשות הכול בכדי לבחור את המדריך המנוסה ביותר שיש. ככל שהמדריך יותר מנוסה כך הוא ידע ללמד אותנו בצורה יותר טובה, כך הוא יהיה יותר טוב וכך הוא ישמור עלינו בצורה יותר מושלמת. על כן תמיד לפני שאתם בוחרים את המדריך אל תתביישו ותשאלו אותו כמה הוא מנוסה וכמה שנים הוא נמצא בתחום הטיפוס.