חיתוך פרספקס

פרספקס הוא פולימר שקוף, קשיח ושביר המשמש במגוון יישומים. זה יכול לשמש במוצרים כמו זכוכית בטיחותית, זכוכית אדריכלית ועדשות אופטיות.

פרספקס מורכב מפולימתיל מתאקרילט (PMMA) וחומצה אקרילית. יש לו מקדם שבירה גבוה מאוד שהופך אותו לאידיאלי לשימוש בעדשות. ה-PMMA הופך את החומר לחזק וקשיח בעוד שהחומצה האקרילית מעניקה לו שקיפות. הוא שימש בייצור של חלונות, רהיטים וציוד תעשייתי. הוא משמש גם כרכיב בחומרים אחרים כגון פיברגלס, פלסטיק וסגסוגות מתכת.

למרות שלפרספקס שימושים רבים, השימוש הנפוץ ביותר הוא למטרות בנייה. ניתן למצוא אותו בחלונות, בדלתות ובחלונות צוהר, אך ניתן לראות אותו גם בחלק החיצוני של מבנים כדי להגן עליהם מפני ונדליזם או נזקי מזג האוויר. קבלו מידע נוסף באתר חלום חרוט.

לפרספקס יש גם ספיגת מים נמוכה מה שהופך אותו לבחירה מצוינת לשימוש בפרויקטים שבהם הלחות עשויה להיות בעיה כמו אקווריומים או חממות.

יתרונות השימוש בפרספקס:

– חזק במיוחד וקל משקל

– שקוף עם העברת אור גבוהה

– עמיד ועמיד בחום

חיתוך פרספקס בלייזר הוא תהליך של שימוש בקרן לייזר כדי לחתוך את פני השטח של חומר. החומר נמס על ידי קרן הלייזר, מה שניתן לעשות באמצעות לייזר ארגון או פחמן דו חמצני. המונח "חיתוך פרספקס בלייזר" עשוי לשמש גם כדי לתאר כמה תהליכים אחרים, כמו חיתוך בלייזר וצריבה בלייזר. חיתוך פרספקס בלייזר משמש בתעשיות רבות, כולל בנייה, ייצור תעשייתי וייצור רכב. ניתן להשתמש בחיתוך פרספקס בלייזר ליצירת מוצרים בהתאמה אישית כגון זכוכית אדריכלית, יצירות אמנות, חפצי נוי, גופי תאורה ועוד. תהליך חיתוך פרספקס בלייזר כולל הפניית קרן לייזר אל החומר המיועד לחיתוך.

כוחה של קרן הלייזר ממיס ומאדה את החומר, ויוצרת פלזמה שנספגת לאחר מכן במשטח ובאמצעות עובי החומר שעליו היא נחתכת. ברוב החומרים, חיתוך בלייזר יוצר פחות חום מאשר תהליכים מסורתיים, כגון שימוש בכלי חיתוך מתכת. הסוג הנפוץ ביותר של חיתוך בלייזר פרספקס נעשה על פרספקס רגיל וניתן לבצע את התהליך כמעט בכל עובי עד לעובי סנטימטר. כשהחומר נמס, הוא מתנפץ כאשר הוא פוגע במשטח קשיח או שניתן להשתמש בו במצב נוזלי ליצירת צורה חדשה.