תפילה לבריאות ולאריכות ימים

תפילה לבריאות ולאריכות ימים

כל אחד מאיתנו רוצה להיות בריא וחזק, כל אחד מאיתנו רוצה להאריך ימים, בין אם זה בשביל ליהנות ולהפיק תועלת מרבית מהחיים וכמובן בשביל לראות את הילדים והנכדים גדלים, מתחתנים, הופכים לבעלי משפחה בעצמם.

על מנת להיות בריא וחזק ולהאריך ימים, אנחנו צריכים לחיות נכון, לחיות בריא, אנחנו צריכים לדאוג שאנחנו צורכים תזונה נכונה, עושים ספורט ופעילות גופנית, ישנים נכון, לא מעשנים, לא שותים, לא עושים דברים שיכולים לגרום נזק לגוף שלנו.

אך מעבר לזה, אנשים מאמינים וגם מי שאיננו מאמין, הרי אם אנחנו רוצים להאריך ימים ולהיות בריאים יותר, הרי שאנחנו צריכים גם לבקש מהאל שיעזור לנו, לשם כך יש תפילה שלמה שמבקשת מהאל לשמור עלינו בריאים ולעזור לנו להאריך ימים. התפילה מחולקת לשני חלקים, בחלק אחד אנחנו אומרים את הפסוק "עץ החיים למחזיקים בה ותומכים מאשר. דרכיה דרכי נעם וכל נתיבותיה שלום. מגדל עז שם יי בו ירוץ צדיק ונשגב" ולאחר מכן אנחנו נושאים את התפילה השלמה שהיא בעת שתי פסקאות עם מספר משפטים.

מאחר ולא כל אחד זוכר את התפילה בעל פה ולא לכל יש ספר תפילות או סידור בבית, או בכל מקום בו הוא נמצא, הרי שהיום אפשר להשתמש באתרי אינטרנט או אפליקציות שונות, בשביל לקבל את הנוסח המלא של התפילה, כך אפשר לומר אותה בכל עת שרוצים.

צריך לציין, תפילה לבריאות ואריכות ימים נאמרת לא רק כלפינו, כלומר, אנחנו לא נגיד אותה רק עבורנו אלא גם עבור אחרים במידה ונרצה בכך. אנחנו יכולים לבקש אריכות ימים של בני משפחתנו, הורינו בפרט, וכן אריכות ימים של ילדינו, חברינו או כל אדם אחר. מן הסתם, כל אדם שקרוב אלינו, הרי שנרצה בבריאותו ונרצה כמובן שיאריך ימים. מן הסתם, התפילה מקבלת משמעות אחרת כאשר מדובר באנשים מבוגרים, להבדיל מאשר אם אומרים אותה על אנשים צעירים.

לפני סיום נדגיש, כמו כל תפילה, גם זו צריכה להיאמר בכנות ובכוונה אמיתית, וכמובן עלינו לומר אותה באמונה שלמה.