מדוע כדאי לשפץ דירה להשקעה?

שיינר קבלן שיפוצים

בשנים האחרונות, ישראלים רבים רוכשים דירות להשקעה, זאת בשל העובדה שהשקעה בנדל"ן נחשבת להשקעה מניבה ואידיאלית, שעשויות לייצר רווחים גבוהים הן לטווח הארוך והן לטווח הקצר, ובין אם מדובר בדירה למכירה ובין אם זו דירה להשכרה. לכן, לא מעט משקיעים מבקשים לשפץ את הדירות על מנת להעלות את ערכן, ולגרוף רווחים גבוהים יותר עבורן. ריכזנו במאמר את כל הפרטים החשובים בנושא.

הסוד טמון באנשי מקצוע מיומנים

שיפוץ דירות להשקעה זה תחום די נפוץ, וכיום ניתן לראות לא מעט משקיעים שמשפצים את הדירה באופן קוסמטי בלבד, ולא משקיעים בשיפוץ איכותי שיחזיק לאורך זמן. זה אולי מוזיל את עלויות השיפוץ, אך עלול להוביל לליקויים בדירה לאורך זמן (למשל שיפוץ תקול באזור השיש וארונות המטבח ימנע מהדיירים להבחין בנזילה, עד שכבר יהיה מאוחר מידי). לכן, רצוי לבחור באנשי מקצוע איכותיים וטובים, ופה נעצור להמליץ על שיינר קבלן שיפוצים, שכן מדובר בבעל מקצוע אמין, אחראי ומקצועי במיוחד.

שדרוג סביבת המגורים

כשמשפצים דירה להשקעה, מתרכזים בלשפר אותה ולשדרג את אזור המגורים, כך שניתן יהיה לדרוש עבורה תשלום גבוה יותר (כלומר, להעלות את שווי הנכס). בדרך כלל נהוג לשפר את נראות הדירה ולתקן את הליקויים המשמעותיים ביותר, כמו גם להעניק לה מראה מחודש ומודרני יותר. במקרים מסוימים, בעל הדירה ירצה לחלק אותה לכמה יחידות דיור, על מנת להשכיר אותה לדיירים שונים ולמנף רווחים.

כך או כך, כדי לעשות זאת באופן מושכל, יש להגדיר תקציב עבור השיפוץ, ולהבין מהו סדר הגודל של השיפוץ הרצוי, כמו גם את משך הזמן שהוא עתיד להימשך. קחו בחשבון שמדובר בהחלטה כלכלית, ועל כך התהליך כולו חייב להיות מחושב – זו השקעה כלכלית לכל דבר. רצוי ומומלץ לבחון את השוק בטרם תחילת העבודה: לברר עלויות, להבין את לוח הזמנים האידיאלי לעבודות בסדר גודל שכזה וכמובן – לבחון את רמת המקצועיות של בעלי המקצוע שאת שירותיהם תשכרו עבור השיפוץ. רק לאחר שתבררו את כל הפרטים הרלוונטיים ותמצאו את בעלי המקצוע האידיאליים לעבודה, תוכלו להתחיל בתהליך.

בהצלחה.