האם כדאי להשתמש בבוצ׳ר כתחליף לשיש במטבח?

מרבית האנשים בוחרים חיפוי עשוי שיש למטבח. בחנויות אפשר לרכוש סוגים רבים של שיש במגוון טקסטורות, מרקמים וצבעים, בהחלט ניתן להתבלבל מהשפע. בנוסף לכך, אנשים נוהגים לרכוש שיש על פי התקציב העומד לרשותם.

יש שיש יקר מאוד ויש שיש במחירים שווים לכל כיס. אולם בהחלט ניתן לשאול שאלה של סקרנים? האם השיש הוא החיפוי הטוב והמומלץ ביותר?

משטח שיש

כפי שהוזכר, סוגי השיש הם רבים, כגון שיש אבן קיסר, גרניט, פורצלן, קוריאן ועוד. הם בעלי תכונות האופייניות רק להם, וכמובן לכל אחד מהסוגים היתרונות והחסרונות האופייניים לו. חיפוי שיש למטבח הוא עמיד מאוד, חזק, ושימושי לאורך שנים.

כיום הסוגים השונים דוחים כתמים, אינם נשרטים, ואפשר גם לעבור עליהם עם פוליש שוב. אך מה קורה כשהשיש נשבר? זה הרי יכול קרות ממכה חזקה מאוד, חפץ כבד שנפל עליו, והפתרון האידיאלי הוא לא תיקון אלא החלפת השיש בחדש.

משטח בוצ'ר

כאן מדובר בבלוק מיוצר מעץ, הוא יכול להחליף את השיש כמשטח עבודה מצוין, עץ חזק ומלא. את הלוחות אפשר לייצר מסוגי כמה עצים, גם כאן כל אחד מהם עם מראה האופייני לו, גוף העץ, טקסטורה ועוד. הבוצ'ר קל יותר לעיצוב שכן ניתן לחבר בין לוחות העץ השונים. 

מה עדיף? שיש או בוצ'ר?

אין לכך תשובה אחת. יש אנשים שרגילים לשיש ולא יחליפו אותו בשום חומר גלם אחר, אולם ישנם גם שמעדיפים את העיצוב הכפרי. משטח בוצ'ר מוסיף רבות לאווירה ביתית וחמימה, כמו כן, גם אם חשבתם שלא, העץ חסין בפני מים ורטיבות וחזק מאוד. כיום העיצוב הקר פופולארי, אולם תמיד נמצא את מי שמעדיף את המראה החמים שלא נס ליחו.

לפרטים בנושא אי למטבח מבית שיש ניר צבי