שושקה – מה זה וכיצד זה קשור לעולם המטבח

פלפל שושקה

כשאנחנו שומעים את השם שושקה, רוב האנשים מקשרים אותו עם הקיבוץ, מושב ובכלל עם עולם החקלאות הישראלי. זה לא מקרי, שכן הרבה פעמים נהוג להשתמש בשם זה כדי לבטא מאפיינים חקלאיים מקומיים שונים. 

אחת הדוגמאות הטובות לכך, הוא פלפל שושקה אשר גדל בישראל, משווק ברשתות השיווק השונות, משקים מקומיים וכן מיוצא אל מדינות שונות מעבר לים. פלפל שושקה הוא פלפל אדום מתוק, אשר מתאפיין במראה הייחודי שלו, ארוך, מסולסל, אורך 20-25 סנטימטר, עם קפלים וקמטים שיוצרים לו מראה מעט מעוות. 

פלפל שושקה הוא אחד מהפלפלים האהובים ביותר, בזכות העובדה שאפשר להשתמש בו לצרכים שונים. כך למשל, ניתן להשתמש בו בהכנת סלט ירקות בכלל או סלט פלפלים בפרט, כמו כן ניתן להשתמש בו לצורך רטבים, פשטידות, פסטות, דגים, קציצות ועוד שורה ארוכה של מאכלים ומנות שונות. ניתן להיעזר בו כתוספת, ניתן להשתמש בו בצורה ישירה, ניתן לעשות בו שימוש לבישול, אפייה או צלייה. 

מדוע משתלם לנו להשתמש בפלפל שושקה?

ראשית, מדובר בפלפל שנחשב מאוד בריא. הוא כולל ויטמינים שונים, חומרים נוגדי חמצון, הוא מחזק מאוד את המערכת החיסונית ומאפשר לנו להתגבר על מחלות שונות. 

שנית, הוא נחשב לפלפל מאוד טעים שיכול להשתלב, כפי שציינו במגוון רחב של מנות ומאכלים, בדרכים שונות. אנחנו יכולים להשתמש בו גם בעזרת מתכונים מוכרים וגם לעשות בו כל מיני "ניסויים" להכנת מנות ייחודיות ולא מוכרות. 

שלישית, מדובר במנה ייחודית, יוצאת דופן, לא משהו שניתן למצוא בכל מקום. צריך לומר שהוא גדל במעט מאוד מדינות, ולכן מדינות אחרות דואגות לייבא אותו על מנת שיהיה ניתן ליהנות ממנו לבישול ולצרכים אחרים. 

> קראו עוד על פלפל שושקה באתר האקדמיה למזון