חוג שחייה לתינוקות: מאיזה גיל אפשר להתחיל?

תשעה חודשים גרו התינוקות שלכם בתוך מי השפיר שסיפקו להם בטחון, חמימות, חיים והגנה, ועכשיו אתם תוהים מתי יוכלו לשוב למים שכל-כך היטיבו איתם – חוג שחיה לתינוקות מספק עבור תינוקכם קמצוץ מאותה החוויה ועל השאלה מאיזה גיל אפשר להתחיל חוג שחייה לתינוקות הדעות חלוקות.

השחייה – חוויה על זמנית

עונת הרחצה עוד רגע כאן ובחנויות כבר מוצגים לראווה בגדי-ים ומשקפות. אתם חולפים על פניהם ומתקשים שלא לראות את הזאטוט לבוש בגד-ים, חמוש במשקפת ומשתכשך במים. עד מתי תאלצו לעמוד בפיתוי לפני שתיקחו אותו לחוג שחייה לתינוקות?

אין עוררין על כך שהשחייה טובה לכולם. היא משפרת תפקודים, מונעת ליקויים, מאפשרת שכלול ורכישת מיומנויות גופניות, נפשיות וחברתיות ובגדול היא חוויה על זמנית.

העמדה המתירנית

על פי עמדה זו צריך חשיפת התינוק להרגלי שחייה כבר מגיל ינקות תהפוך אותו לשחיין כבר בגיל צעיר. עמדה זו גורסת כי חשיפה לשיעורי שחייה בגיל 3 חודשים הוכחה מחקרית כממריצה את המערכת העצבית והמוטורית ובעלת השפעה חיובית על כישורים קוגניטיביים של תינוקות.

העמדה השמרנית

העמדה השמרנית מציעה את גילאי 4-5 כזמן אופטימלי להתחיל ללמוד שחייה. על פי תפיסה זו, ילדים אינם בשלים מספיק ללימוד שחייה לפני גילאי 4-5 ונדרשות להם יכולות ומיומנויות בסיסיות בתחומים הרגשי, החברתי, הקוגניטיבי והפיזי. 

בגילאים אלו יכולת התפיסה והבנת ההוראות כמו גם הפיזיות החזקה והמוטיבציה ביחס לגיל הינקות בשלים מספיק ללמידה. ראו כאן לדוגמה לימודי שחייה לילדים בירושלים!

ומה אנחנו חושבים?

אפשר לקחת את התינוק לחוג שחיה לתינוקות בגיל ינקות ולהרגיש לבד האם זה נכון לתינוק שלכם או מוקדם מדיי. בכל מקרה, חוג שחייה להורה וילד יעמיק את האינטימיות ביניכם וזה בטוח רק יתרום לשניכם.