אלו רהיטי רחוב קיימים, ומה ההבדל

בשנים האחרונות אנחנו יכולים למצוא לא מעט מקומות בהם יש מה שמכונה, ריהוט רחוב. הרעיון שלהם הוא מאוד פשוט. אלה רהיטים שמותקנים בשטחים פתוחים, בין אם זה ברחוב, בין אם זה בטיילת, בין אם זה במקומות אחרים. הרעיון הוא, להפוך את רחובות הערים למקומות יותר ביתיים, לספק תחושה ואווירה יותר נעימה, הן לתושבי המקום והן לכל מי שמגיע למקום ולו אפילו לביקור קצר.

כך למשל, אנחנו יכולים לראות מדפים וספריות שנמצאות בלא מעט מקומות ותפקידם, לספק לעוברים ושבים אפשרות לקחת ספר, ולהחזיר אותו ברגע שהם מסיימים לקרוא. אפשרות אחרת שאנחנו יכולים למצוא הם פתרונות אחסון שונים שמיועדים על מנת להשאיר בגדים או חפצים אחרים, בשביל שאנשים שונים יוכלו לקחת אותו בצורה חופשית ונוחה.

הרעיון הוא לא רק לספק אווירה נעימה ומיוחדת אלא גם מעבר לכך, לייצר סדר. במקום שאנשים יזרקו בגדים ונעליים ככה סתם או במקום שישאירו ספרים בפינת הרחוב מבלי שאיש ישים לב אליהם, מה עוד שהם עלולים להפוך למטרד סביבתי, אזי שכאן אנחנו יכולים לראות כיצד רהיטי רחוב יכולים לעזור בצורות שונות, לייצר גם סדר וגם לעצב את המקום בצורה יפה ומרשימה.

אילו רהיטי רחוב קיימים ומה ההבדלים ביניהם

אנחנו יכולים למצוא כמה דוגמאות של רהיטי רחוב, למשל, ריהוט רחוב מבטון, מדובר על ריהוט שמשתלב עם הנוף הסביבתי, הרבה פעמים מדובר על פריטי ריהוט חוץ מבטון שלא ניתן להסיר מהמקום. מאוד נוח לשימוש, מאוד קל ופשוט.

ריהוט אחר הוא ריהוט מברזל, כאן מדובר כבר על פריטי ריהוט ניידים כאלה שאפשר להעביר אותם ממקום למקום. לעיתים קרובות הם מעוצבים בצורה כזו אח אחרת, מתוך כוונה לייצר התאמה טובה יותר לסביבה.

ריהוט נוסף שאנחנו מכירים, הוא מעץ. מדובר על ריהוט בסגנון כפרי, מזכיר במידה מסוימת את מה שאנחנו מכירים משימוש פרטי. אפשר למצוא אותו לא פעם באזורים שמתאימים לכך, בין אם אלה גינות ציבוריות, פארקים ומקומות אחרים אשר ריהוט מסוג זה יכול להתאים לכך בהיבטים שונים.