כך תמצאו מוציאים לאור

זהו, סיימתם בשעה טובה את כתיבת הספר שלכם וכעת אתם רק צריכים למצוא מוציאים לאור, חברה מקצועית שתיתן לכם את המענה המקצועי והטוב ביותר בכל שלבי ההוצאה לאור של הספר שלכם. החל מהעיבוד הלשוני, העריכה, עיצוב הכריכה ועד להפצה בחנויות הספרים.

כאשר אתם מחפשים חברת הוצאה לאור, יש כמה נקודות שכדאי שתבדקו אותם ועל פיהם תחפשו את החברה המתאימה ביותר להוצאת הספר שלכם. תחילה חשוב שתבינו שתהליך הוצאת ספר אינו פשוט כלל ועיקר. מדובר בתהליך ארוך ויקר שכולל שלבים רבים וארוכים.

עריכת ספר

הוצאת ספר מתחילה בשלב ההקלדה. במידה וכבר הקלדתם את הטקסט, כמו רוב הסופרים, תחסכו את השלב הזה. אך במידה וקל לכם יותר לכתוב בכתב יד על דפים, שלב העיבוד וההקלדה  יהיה השלב הראשוני בתהליך.

לאחר מכן, כשהקבצים כבר הופכים לדיגיטליים וקל יותר לעבוד איתם, הם ישלחו לעורך לשוני. מדובר בשלב חשוב מאוד בתהליך. בשלב זה ינסח עורך לשוני מקצועי את הטקסט בצורה נעימה וקלה לקריאה. מכיוון שפעמים רבות בעת הכתיבה אנו אפילו לא שמים לב לכפילויות או בעיות כתיב שכאשר כתבנו את הטקסט זה היה נראה לנו תקין. חשוב שעורך לשוני יעבור על הכתוב ויתקן את הדרוש תיקון.

עיצוב והפצת ספרים

לאחר מכן מגיע שלב העימוד ועיצוב הכריכה. אולי לא חשבתם על זה יותר מידי, אבל לכריכה יש הרבה מאוד מה לומר. היא צריכה להציג בפני הקונה את תוכן הספר בצורה מקורית ומעניינת.

כשאם מחפשים חברת הוצאה לאור, חשוב שתשימו לב שם מקפידים לבצע את כל שלבי התהליך בצורה מקצועית, כולל הפצה. במידה והיא לא מבצעת הפצה, תצטרכו לשלם עוד הרבה כסף עבור זה