חומרים רעילים בצעצועים שכדאי להימנע

חומרים רעילים בצעצועים

לא הרבה הורים מבינים את זה, אבל צעצוע אשר נרכש עבור ילד קטן יכול למעשה להיות צעצוע מסוכן. לא פעם כאשר נערכים מבדקים על ידי מפקחי מינהל התקינה אשר במשרד הכלכלה. מגלים אלו כמויות גבוהות מן התקן המותר של מתכות כמו עורפת וכרום, לצד חומרים דמויי הורמונים שאר יכולים להיות לא בריאים בכמה דרגות של סכנה עבור הילדים אשר בתמימות רבה באלה משחקים.

איך ניתן בכל זאת לפעול בצורה זהירה כאשר מבצעים רכישה של צעצועים לילדים שאיתם רוצים לשמח ילדים קטנים וגדולים? אלה כמה עיקרים שמסייעים במידה רבה לביצוע של רכישה של צעצוע שממנו כולם בסופו של דבר רק נהנים.

משחק מסוכן לילדים

לא הרבה אנשים מבינים את החשיבות של רכישת צעצועים שהם אינם מסוכנים לילדים קטנים, וזאת עד שאר מתרחשת לה עוד תאונה מצערת שהייתה יכולה להימנע ברוב המכריע של המקרים. אחד מן הדברים שאליהם יש לשים לב כאשר רוצים לרכוש לתינוק או ילד צעיר צעצועים הוא היות הצעצועים ללא חומרים רעילים, כשאר חומר רעיל יכול להיות סוג של צבע על גבי הצעצוע  או חומר אשר נותר על הצעצוע בשלבי יצור לא קפדניים.

רוכשים מחנויות אמינות

ברגע בו מבצעים את הרכישה של צעצועים מאתרים בינלאומיים זולים מסתכנים ברכישה של צעצוע שעליו לא הייתה כל בקרה ברוב המכריע של המקרים. זה תמיד עדיף לבצע רכישה של צעצוע שאותו יכולים לבחון בארץ בה מתגוררים מאשר לחשוב כי רוכשים מוצר אמין בחנות שאותה לא מכירים באתרים מסחר בינלאומיים, במחיר שעד שרואים את המוצר עצמו מבינים כי הוא בכלל לא מאלה שנחשבים בתור משתלמים. בדקו למשל משחקי מכוניות בטויז אר אס ישראל.

מוודאים כי קיים תו תקן

תו תקן הוא כזה שאר הופך את הצעצוע להיות בטוח לשימוש ללא כל חששות עבור ההורים. זה אומר כי הצעצוע טרם המעבר שלו לשיווק נבדק בתור כזה שלא מכיל חומרים רעילים, לא כזה שיכול להתפרק אל חלקים מסוכנים לבליעה על ידי ילדים קטנים וכן צעצוע שאין בו אזורים חדים שמסוכנים אף הם בשעת משחק על ידי ילדים.