ממחר דיאטה: סוגי דיאטות שכדאי להכיר

דיאטה ללא פחמימות

לא מעט אנשים מחפשים דיאטה שתתאים להם. כזו שתאפשר להם להשיל קילוגרמים רבים ממשקל הגוף שלהם, וליהנות מאיכות חיים טובה ובריאה יותר ממה שהיה להם עד כה. לרשותם עומדות דיאטות שונות שהם יכולים לנהוג על פיהן. במאמר זה ריכזנו מספר דוגמאות לדיאטות, אשר אפשר לנסות ולראות האם היא מצליחה.

דיאטה בלי פחמימות

הדוגמה הראשונה היא דיאטה ללא פחמימות, כשמה כן היא, כוללת אך רק מאכלים שכוללים חלבונים וסיבים, כלומר ירקות ופירות. זו דיאטה שאוסרת על מי שבוחר בה, לאכול פסטות, אורז, תפוחי אדמה, עוגות ודברים אחרים שמורכבים מפחמימות. כמו כל דיאטה היא מוגבלת בזמן, וצריכה להיות מותאמת לצרכים של מי שבוחר בה וכן המאכלים שנכללים בה צריכים להיות מותאמים לטעם האישי שלו.

דיאטת 17 הימים

דיאטה אשר בבסיסה עומד הרעיון, לרדת במשקל כמה שיותר מהר אך באופן מאוזן. הדיאטה נועדה ללמד את הגוף להאיץ את תהליך חילוף החומרים שמתבצע בתוכו, כך אפשר להוריד מהר במשקל. הדיאטה מתבססת על שינוי של כמות הקלוריות והמאכלים שצורכים, כל 17 יום, בארבעה מחזורים. סך הכול, 68 יום נערכת הדיאטה והמטרה שלה לייצר שריפת שומנים באופן מוגבר.

דיאטת אטקינס

זו אחת הדיאטות הפופולאריות ביותר שקיימות בשוק. במסגרת דיאטה זו מוציאים מהתפריט מאכלים וחומרים כמו סוכר, תפוחי אדמה, לחם לבן, אורז, וצורכים יותר חלבונים, שומן, ביצים, עוף ולמעשה פונים יותר לשומנים שאנחנו אוגרים ופחות לפחמימות.

דיאטה ים תיכונית

גם זו דיאטה מאוד פופולארית, לא רק בישראל אלא בכל העולם ומה שתורם לפופולאריות שלה, אלה המלצות של רופאים ותזונאים רבים לבחור בה כאופציה לירידה במשקל. זו דיאטה שמציעה צריכת מאכלים בריאים, פירות, ירקות, דגים, דגנים ומאכלים שכוללים הרבה מאוד חלבונים. יתרה מזו, היא גם משנה את כל אורח החיים ומציעה למי שבוחר בה לנקוט בגישה הרבה יותר בריאה לחיים.

דיאטת נקודות

דיאטה זו מאפשרת לכל אחד לאכול את מה שהוא אוהב, אך לכל מאכל יש ניקוד ויש לצבור כמה שפחות נקודות. מאכלים בריאים כוללים פחות נקודות ממאכלים לא בריאים. קובעים מטרה כמה נקודות צריך להשיג מדי שבוע, ובכל סופשבוע בוחנים אם עומדים ביעד.

חשוב לציין שאת הדיאטות יש לבחור ולבצע בליווי ובהמלצה של איש מקצוע בלבד, תוך שמבצעים את הבדיקות הנדרשות למעקב והשגחה.