סוגי מחסנים והשימושים שלהם

מחסני גינה מפלסטיק

לא מעט ישראלים גרים בבתים פרטיים צמודי קרקע עם חצר גדולה. לעיתים נרצה לרכוש מחסן בו די ויותר מקומות אחסון של ציוד לגינה ודברים נוספים. כאן נכתוב על סוגי מחסנים והשימושים שלהם.

אילו מחסנים קיימים?

בחנויות הרלוונטיות ניתן למצוא סוגי מחסנים שונים, כגון: מחסן מעץ, מחסני מתכת, מחסני טוסקני, מחסן חצר העשוי מפלסטיק קשיח, מחסני אגוז, ועוד. איכות המחסן תלויה רבות בחומר הגלם ממנו הוא עשוי וכמובן שקיימים גם הבדלים ניכרים בעלויות של סוגי מחסנים.

מה כדאי לבדוק?

טרם רכישת מחסן, בדקו אם יש מקום בחצר למקם אותו, ישנם מחסנים קטנים וגם גדולים יותר. אם השטח הוא ישר, יהיה לכם קל יותר למקם אותו, הוא יהיה בטיחותי ויציב, ומומלץ לרכוש מחסן המסודר באופן מאורגן.

במה נבדלים המחסנים אחד מהשני?

למחסנים יש שימושים רבים, ויש לבחור את חומרי הגלם מהם עשוי המחסן, לפי הצרכים שלכם. בהחלט ניתן לומר כי חומרי הגלם גם הם קובעים את עלויות המחסנים. מחסנים מעץ הם אולי היפים והמרשימים ביותר, וזהו יתרונם העיקרי, מחסן כפרי באמצע החצר. מאוד פשוט לתחזוקה, זהו מחסן עמיד וחזק במיוחד אשר ישמש אתכם לאורך זמן. 

מחסן מתכת

אלה הם המחסנים הזולים ביותר, בגלל חומר הגלם, הם חוסכים לכם זמן יקר מכיוון שכמעט ולא נדרשים לתחזוקה, עמידים בפני תנאי אקלים משתנים, אך הבידוד איננו אופטימאלי. לא פשוט להרכיב מחסנים ממתכת, מומלץ למצוא אדם מקצועי ובעל ניסיון שיעשה זאת.

מחסנים עשויים מפלסטיק

כאן הבחירה יותר קשה, שכן מחסנים מיוצרים מסוגי פלסטיק שונים. חשוב לציין כי מחסני פלסטיק הינם חזקים ועמידים, אין צורך לתחזק אותם והם מבודדים. לבסוף, קיימים פערי מחירים משמעותיים בין סוגי המחסנים השונים.