עיצוב UX UI – מה זה אומר ולמה זה חשוב?

עיצוב UX UI

לא פעם אנחנו שומעים את הביטוי עיצוב UX UI. עבור רבים זה נשמע כמו סינית. מונח לא ברור שמגיע מעולם המחשבים או מעולם ההייטק בכלל. אך האמת היא שמדובר על משהו יחסית בסיסי, ומשהו שהוא מאוד חיוני בכל תחום, לא רק בתחום המחשבים או ההייטק בכלל.

כשמדברים על עיצוב UX UI, הכוונה היא למעשה לחוויית המשתמש בקצה. כלומר, הלקוח שקונה בסופו של דבר את המוצר הסופי ומשתמש בו. חווית המשתמש היא חלק בלתי נפרד מתהליך התכנון והעיצוב של המוצר ויש לה חשיבות עצומה להצלחה המסחרית שלו.

למשל, כשאנחנו מחליטים ליצור אפליקציה, אז עלינו לחשוב כל הזמן, איך הגולש שיבחר להוריד אותה למכשיר הסלולר שלו ולהשתמש בה, יוכל ליהנות ממנה בצורה אופטימאלית. לא רק לשם ההנאה והחוויה, אלא הרבה מעבר לכך, גם על מנת שהוא יוכל להפיק ממנה תועלת ממשית. בין אם זה אומר שהוא יוכל להשיג את המידע הרלוונטי עבורו דרך האפליקציה, יוכל לבצע שירותים ושימושים שונים דרכה ולמעשה, הוא יוכל להפיק ממנה את כל התועלת הנדרשת לו.

כיצד מייצרים חווית משתמש

הדרך הטובה עבור עיצוב UX UI בסטודיו למיתוג היא לבחון מה המאפיינים של הגולש אשר אמור להשתמש באפליקציה, מה בדיוק אנחנו אמורים ויכולים לספק לו וכיצד אנחנו יכולים לעצב את האפליקציה באופן כזה שאכן יענה על הצרכים שלו.

חשוב להבהיר כאן עוד נקודה, אם אנחנו בוחרים לעצב אפליקציה כזו או אחרת, עלינו לקחת בחשבון שכל פרט ופרט בה, יכול להשפיע על אופי השימוש בה ועל כן גם על חווית השימוש באפליקציה. אנחנו לא יכולים להסתפק בכפתורים או נקודות ספציפיות אלא בכל מה שנכלל בה.