שטיחים מקיר לקיר – התקשרו משנות השמונים וביקשו להפסיק עם זה

שטיחים מקיר לקיר

שטיחים מקיר לקיר היו להיט של ממש בשנות השמונים. כל מי שרצה להפוך את הבית שלו לייחודי ויוקרתי גם יחד, הלך על האופציה של שטיחים מקיר לקיר. המראה שהתקבל בהחלט כיבד מאוד את הבית ויצר תחושה של יוקרה, הדר וחן. אך הבעיה עם השטיחים הללו הייתה התחזוקה. לא קל ולא פשוט לתחזק שטיחים ובמיוחד לא שטיחים שהם מקיר לקיר.

איך ניקו את השטיחים?

ניקיון של שטיחים מקיר לקיר דרש הרבה מאוד שיעבוד, אמנם לא כמו לבצע ליטוש שיש אבל שיעבוד מסוג אחר. ראשית היה צריך לשאוב בכל יום את האבק באמצעות שואב אבק. מלבד זאת, כל כתם שנוצר, דרש ניקוי מידי באמצעות סמרטוט יבש או אפילו מעט לח. כתמים עמוקים יותר או לכלוך 'ריחני' כמו לדוגמא הקאה או פליטה של ילד, כבר דרשו מאמץ יותר מסיבי. ועם כל המאמצים לשמור על הניקיון, לא יכלו לוותר אחת לתקופה על ניקיון שנערך על ידי חברת ניקיון מקצועית. הם הגיעו עם חומרי ניקוי ייעודיים ומיוחדים עבור השטיחים, עם ציוד מיוחד וכך הם חידשו את מראה השטיחים בבית הלקוח.

אז נכון שזה היה יפה, זה היה ביתי, זה יצר רושם חמים ונעים אבל לא בטוח שהתחזוקה המסורבלת הצדיקה את כל זה.

מה שהיה הוא לא מה שיהיה…

כיום, ישנה נטייה 'להעיף' את השטיחים מהבית ולהשקיע בריצוף איכותי משלל סוגים.

כך יש לנו היום ריצוף פרקט המעניק לבית מראה כפרי ותחושה חמימה ונעימה. את הפרקט לא מסובך כלל לתחזק, ממש לא כמו העבודה של חברת ניקיון לאחר שיפוץ, והוא דווקא מוכיח את עצמו בשטח כריצוף איכותי שלא צובר עליו לכלוך. ישנם גם סוגי הקרמיקה והפורצלן המגוונים המאפשרים לנו לרצף את הבית בצורה הכי יוקרתית ונעימה לעין.

כיום, כבר כמעט ולא נמצא בתים אשר בהם מיישמים את השטיחים מקיר לקיר. מקומם של השטיחים עדיין נשמר בדמות שטיחונים בפתחי הבתים, כשטיחונים מתחת לכיורים בבית ולכל היותר יהיה גם שטיחון באמבטיה. מעבר לזה רואים היום בשטיח כמעט מטרד… הוא צובר לכלוך, בקטריות וקרדית אבק הבית, הוא לא קל לניקוי והוא מכביד על האווירה הביתית.

קראו גם: איך לבחור מפיץ ריח אוטומטי