איזה מקל תופים מתאים לכם

מקלות לתופים

המאמר באדיבות MUSICMART

אם אתם מעוניינים להתחיל לתופף על תופים, חשוב מאוד שתדעו שיש לבחור בצורה הנכונה והמתאימה ביותר את מקלות התופים המתאימים לכם. בשוק כיום קיימים סוגים ומותגים רבים של מקלות תופין וחשוב לוודא שבוחרים את המקלות הרלוונטיים מבחינת הגודל ומבחינת הסגנון שאתם מנגנים.

כיצד תבחרו בצורה נכונה מקלות תופים?

בחירת המקל מורכבת מ3 קטגוריות- סוג העץ, סוג הראש והגודל:

ישנם 3 סוגים עיקריים של עץ שמהם מכינים מקלות תופים: מייפל שהוא עץ בעל משקל קל, ספיגת אנרגיה טובה וגמישות מעולה, אגוז שהוא העץ נפוץ ביותר, בעל ספיגת אנרגיה סבירה וגמישות ועץ אלון שהוא עץ בעל צפיפות וחוזק גבוהים ביותר.

קיימים 2 סוגים נפוצים של טיפים שהוא סוג הראש- ניילון ועץ. הטיפ הנפוץ ביותר הוא העץ והוא מתאים לכל הסגנונות. החיסרון היחיד בעץ הוא שהטיפ נאכל ומעיף שבבים לאחר שימוש נרחב. טיפים מניילון טובים בעיקר לנגינה עם מצילות ולעבודת אולפן בגלל הסאונד הייחודי של הניילון. כמו כן, מקלות עם טיפ ניילון עדיפים לתיפוף על תופים אלקטרוניים בגלל העץ שיכול להתפצל ולהישחק ולפגוע קשות ברפידות התופים.

ישנם הבדלים בין הגדלים של המקלות. לרוב הם יהיו זהים בין יצרן ליצרן למעט מקרים בודדים בהם יש הבדל קטן. ישנם מקלות דקיקים וקלים יותר מהשאר וישנם מקלות עבים יותר.

בחירת מקלות היא ללא ספק דבר אישי המשתנה ממתופף למתופף וחשוב מאוד שכל מתופף יתאים לעצמו את המקל הטוב ביותר בשבילו. מקל מתאים מוביל לאחיזה נכונה וטובה יותר ולתפעול טוב יותר של מערכת התופים. כמובן שחשוב מאוד לבחור את המקלות של המותג הטוב ביותר אשר יבטיח את האיכות שלהם ויבטיח כי תשתמשו בהם לאורך זמן בצורה הטובה ביותר.